aA
Tvarkingų krovinio dokumentų neturėjęs ir į savo šalį neįleistas Baltarusijos pilietis pamėgino neteisėtai sėsti į autobusą ir grįžti į Lietuvą. Užsienietį sulaikę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai jam skyrė įspėjimą.
© VSAT

Trečiadienį vidurdienį pasienyje su Baltarusija esančiame Lavoriškių kontrolės punkte dirbę pasieniečiai sužinojo, jog iš kaimyninės valstybės į Lietuvą grįžta vilkikas „MAN“ su puspriekabe.

Lietuvos pareigūnai šią transporto priemonę ir ja gabentą vištienos krovinį jau buvo patikrinę bei leidę vykti toliau. Tačiau Baltarusijoje paaiškėjo, kad vairuotojas tinkamai neatliko šios šalies muitinės procedūrų ir jam trūksta kai kurių papildomų krovinio dokumentų.

Vilkiką vairavusiam 56 metų baltarusiui teko apsisukti, grįžti į Lietuvą ir laukti Lavoriškių punkto teritorijoje. Reikiamus dokumentus jam turėjo atvežti krovinio siuntėjai, praneša pasieniečiai.

Ši praktika yra įprasta – transporto priemonė tokiais atvejais yra pastatoma nuošaliau tam, kad netrukdytų eismui, o už gabenamą krovinį atsakantis vairuotojas privalo baigti tvarkyti formalumus.

Taip nutiko ir šįsyk, tačiau daugiau nei pusę paros dokumentų nesulaukęs Baltarusijos pilietis, manoma, pristigo kantrybės. Ketvirtadienį naktį, 3.30 val., Lavoriškių punkte vyras paliko vilkiką su kroviniu likimo valiai ir pamėgino įsėsti į maršrutinį autobusą, vykusį į Lietuvą. Tokį užsieniečio „manevrą“ tuoj pat pastebėję VSAT pareigūnai vyrą sustabdė.

Pagal Lietuvos galiojančią tvarką, pasienio kontrolės punkte draudžiama be atskiro pasieniečių leidimo išvykti iš punkto teritorijos, persėsti į kitą transporto priemonę, išlaipinti ar įlaipinti keleivius, iškrauti ar pakrauti krovinius ir pan.

Šių reikalavimų nepaisęs baltarusis buvo įspėtas. Vyrui nurodyta likti prie savo transporto priemonės.

Ketvirtadienį ryte visi formalumai buvo sutvarkyti, tad po pakartotino pasienio tikrinimo VSAT pareigūnai užsieniečiui leido tęsti kelionę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.