aA
Europos Parlamentas (EP) apribojo penkių sveikatai kenksmingų chemikalų naudojimą metalurgijos, elektronikos, statybos, sveikatos ir kitose srityse. Naujosios taisyklės pagerins daugiau kaip milijono europiečių darbo sąlygas ir padės kasmet išvengti daugiau nei 22 tūkst. su darbu susijusių susirgimų, kurių svarbiausias yra vėžys.
Vėžys
© Shutterstock

Kaip pranešė Europos Parlamento informacijos biuras Vilniuje, į atnaujintą kancerogenų ir mutagenų direktyvą, kuriai pritarė 586 EP nariai, nepritarė 10, o susilaikė 26, įrašyti kadmis, berilis, arseno rūgštis, formaldehidas ir 4,4'-metilendianilinas (2-chloroanilinas). Šios medžiagos bus ribojamos baterijų gamybos, cinko ir vario lydymo, elektronikos, statybos, sveikatos (patologijos ir skrodimo), plastikų, perdirbimo, laidojimo, balzamavimo ir kitose srityse. Kadmio naudojimas jose turės būti apribotas per 8 metus, berilio – per 7 metus, o arseno rūgšties – per 4 metus. Formaldehidui bus taikomas 5 metų pereinamasis laikotarpis, tačiau tik sveikatos ir laidojimo sektoriuose.

Per trejus metus Europos Komisija įvertins, ar reikia dar labiau sugriežtinti kadmio naudojimą. Europarlamentarų prašymu iki 2020 m. birželio pabaigos Komisija taip pat nustatys, ar į direktyvą verta įtraukti pavojingus vaistus, ar pasiūlyti kitą tinkamesnę teisinę priemonę, kad būtų apsaugota pavojingus vaistus ruošiančių, duodančių ir šalinančių darbuotojų sveikata.

EP pranešėja Laura Agea (Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcija, Italija) pažymėjo: „Šiandienos balsavimas dar kartą parodė EP pasiryžimą apsaugoti darbuotojus. Pagerinome daugiau kaip milijono darbuotojų darbo sąlygas ir pirmąkart paprašėme griežčiau tikrinti pavojingus vaistus. Džiaugiuosi, kad turėsime nuolatines, atnaujintas ES darbuotojų apsaugos nuo vėžį sukeliančių chemikalų taisykles.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.