aA
Šalies vadovo posto siekiančio eurokomisaro Vytenio Povilo Andriukaičio komanda Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ketvirtadienį grąžino parašų rinkimo lapus. Į prezidentus besitaikantis Socialdemokratų partijos narys surinko 18 719 popierinių parašų rinkimų lapuose ir 10 878 elektroninius parašus portale „Rinkėjo puslapis“. Pats V. Andriukaitis į VRK neatvyko.
Vytenis Andriukaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

Parašus įteikė socialdemokratai Seimo nariai Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Julius Sabatauskas bei kiti štabo nariai.

„Tikrai galėjo būti ir daugiau parašų, buvo padaryta taktinių klaidų. Buvo savivaldos rinkimai, tai visi susikoncentruoja į vienus rinkimus ir nustoja rinkti parašus, bet tikrai nebuvo lenktyniaujama, kad būtų surinkta kuo daugiau, o paprasčiausiai yra nustatyta norma, ir mes ją įvykdėm“, - teigė A. Sysas.

A. Sysas sako tikįs, kad V. Andriukaitis išeis į antrąjį Prezidento rinkimų turą.

Pagal Prezidento rinkimų įstatymą pretendentų būti kandidatais į Respublikos prezidentus parašų rinkimas baigiamas kovo 28-ąją.

VRK darbo grupė turės patikrinti pateiktus parašus. VRK, patikrinusi surinktus parašus ir išnagrinėjusi, ar nebuvo padaryta pažeidimų, priims sprendimą dėl pretendentų įregistravimo kandidatais.

Parašų rinkimo lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai grąžino prezidento posto siekiantys Valdemaras Tomaševskis, premjeras Saulius Skvernelis bei ekonomistas Gitanas Nausėda.

Patvirtinti kandidatų sąrašai balandžio 12 d. bus paskelbti VRK interneto svetainėje.

Kad galėtų dalyvauti Prezidento rinkimuose, kandidatai privalo surinkti 20 tūkst. rinkėjų parašų.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Antras Prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.