Deloitte“ atlikta apklausa parodė, jog 40 procentų informacinių technologijų vadovų mano, kad investicijos į naujas technologijas iš esmės paveiks jų įmonės verslą per ateinančius 3 metus. Ar įmonių vadovybė lygiai taip pat mato prasmę investuoti į naujas informacines technologijas? Ar įmonių vadovybė yra pakankamai išprususi technologijų klausimais? Kaip paskatinti dažnesnes diskusijas įmonių vadovybėje šiais klausimais?

„Deloitte“ tyrimas parodė, jog efektyviausios įmonės patenkančios į „Standard & Poor‘s“ įmonių indekso 500-tuką yra labiau linkusios vadovybėje (valdybose) turėti informacinėse technologijose nusimanančių vadovų nei kitos įmonės. Tačiau tik mažiau nei 10 procentų tokių įmonių turėjo atskirą technologijų subkomitetą ir mažiau nei 5 procentai yra skyrusios IT specialistą į naujai atsilaisvinusią vietą vadovybėje. Taigi, kol kas informacinių technologijų direktoriai dar labai retai pasirodo vadovybės posėdžiuose ir sprendimai dėl strateginių technologijų klausimų vis dar retai ten priimami.

Dažniausiai diskusijos įmonių vadovybėse informacinių technologijų klausimais apsiriboja IT ir kibernetinio saugumo klausimais. Tačiau „Deloitte“ apklausa parodė, jog kuo dažniau informacinių technologijų klausimai yra įtraukiami į vadovybės posėdžių darbotvarkes tuo dažniau diskusijos vyksta dėl strateginių informacinių technologijų klausimų ir vis mažiau tenka diskutuoti apie IT ir kibernetinio saugumo klausimus. Taigi, dažnesnis IT klausimų įtraukimas į vadovybės posėdžių darbotvarkę gali padėti subalansuoti diskusijas apie rizikas ir strategines IT suteikiamas galimybes.

Akivaizdu, jog įmonių vadovybė į investavimą į informacines technologijas vis dar žiūri labiau iš rizikų valdymo perspektyvos, o ne kaip į galimybę vystyti naujus pajėgumus, verslo modelius ar pajamų šaltinius. Kita vertus, valdybos tikisi iš informacinių technologijų direktorių, kad jie labiau kreips dėmesį į inovacijas, produktus, sprendimus bei tendencijas, kurios galėtų transformuoti verslą. Taigi, CIO turėtų skatinti dažnesnes diskusijas valdybose strateginiais informacinių technologijų klausimais, aišku, nepamirštant ir saugos klausimų.

Pagrindiniai pasiūlymai efektyvesniam informacinių technologinių klausimų įtraukimui į įmonių vadovybių darbotvarkę būtų šie:

1. CIO turėtų surasti informacinių technologijų „advokatą“ tarp vadovaujančių asmenų ir per jį edukuoti įmonės vadovybę IT klausimais bei skatinti integruoti informacinių technologijų strategijas į bendrą verslo strategiją.

2. Informacinių technologijų klausimams spręsti įmonėse dažniausiai naudojami audito arba rizikos valdymo komitetai, tačiau dar labai mažai įmonių turi atskirus komitetus, skirtus gilesnėms diskusijoms technologijų klausimais.

3. Kiekvienos vadovybės kasmėnesinėje darbotvarkėje turėtų būti šie 3 pagrindiniai su informacinėmis technologijomis susiję klausimai: rezultatai, rizikos valdymas ir strategija. Turi būti diskutuojama, kokį poveikį investicijos į IT padarė įmonės pajamoms bei pelningumui, taip pat kokį vaidmenį atlieka technologijos esamų verslo operacijų tobulinime, transformacijoje, automatizavime. Diskutuojant strateginiais klausimais būtina aptarti IR IT panaudojimo galimybes verslo plėtrai. Taip pat būtina nepamiršti klausimų, susijusių su informacijos apsauga bei gebėjimais reaguoti į skaitmenines grėsmes ir incidentus.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją