aA
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl Lietuvos politikų ir aukšto rango valdininkų paminėjimo didelio masto korupcinėse bylose, kurias tiria užsienio teismai. Savo rašte Seimo nariai prašo išsamiai paaiškinti, kodėl užsienio valstybių teismų nuteistų už korupciją asmenų bendrininkai Lietuvoje išvengia deramo teisėsaugos institucijų tyrimo ar patraukimo atsakomybėn.
Evaldas Pašilis
© DELFI / Domantas Pipas

„Jungtinių Valstijų, Didžiosios Britanijos, Olandijos teismuose asmenys, teisiami už korupciją Lietuvoje, ne kartą įvardijo ir savo bendrininkus Lietuvos Respublikos piliečius ir jiems duotų kyšių sumas. Tačiau iš viešojoje erdvėje pasiekiamos informacijos susidaro įspūdis, kad kai kurie teisiamųjų liudijimuose minimi Lietuvos Respublikos piliečiai nėra tiriami ar patraukiami atsakomybėn Lietuvoje. Tai atsispindi bent keliose pastaruoju metu Vakarų valstybėse svarstytose bylose“, - sako L. Kasčiūnas.

„Savo paklausime minime tik keletą ryškiausių ir tiesiogiai su Lietuvos interesais, žalos valstybei ir strateginėms ūkio sritimis padarymu susijusių atvejų, pavyzdžiui, „Alstom“ atvejį ir 2012 metais Jungtinių Amerikos Valstijų Teisingumo departamento paviešintus faktus, kad jų įmonė „Data Systems & Solutions“, siekdama užsakymų Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE), galimai duodavo didelius kyšius IAE aukščiausiems vadovams. Nepaisant to, tyrimas Lietuvoje buvo numarintas ir nutrauktas 2014 metais“, - teigė A. Ažubalis.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.