21 šalyje, kur buvo atliktos apklausos, daugiau nei pusė gyventojų teigiamai atsakė paklausti „Ar valdžia turėtų didinti mokesčius turtingiesiems, kad palaikytų skurdžiau gyvenančius?“. Labiausiai tokią idėją palaikė Portugalijos ir Graikijos gyventojai, kur net 80 proc. respondentų teigiamai atsakė į šį klausimą.

EBPO teigimu, iš viso 22 tūkst. žmonių apklausa taip pat parodė aiškų nepasitenkinimą šalių socialinės apsaugos politika, kuri, daugelio respondentų teigimu, yra nepakankama.

Labiausiai apklaustieji buvo susirūpinę geros kokybės socialine globa senatvėje, apgyvendinimo ir sveikatos priežiūros paslaugomis.

Turtingų šalių klubu vadinamos EBPO gyventojai tikino ne tik iš valstybės gaunantys mažiau, nei jai sumokėję, tačiau žmonės iš visų šalių, išskyrus Kanadą, Norvegiją, Daniją ir Nyderlandus, tikino, kad jų šalių valdžios į jų nuomonę neatsižvelgia.

„Šie požiūriai yra išplitę daugelyje socialinių grupių, ne tik tose, kurios yra paliktos nuošalyje“, - sakoma EBPO apklausos rezultatų analizėje. Dauguma apklaustųjų tikino norintys, kad jų valstybės socialinės apsaugos srityje darytų daugiau. 54 proc. respondentų kaip svarbiausią socialinės apsaugos sistemos atributą išskyrė aukštesnes pensijas, leisiančias jaustis saugiau.

EBPO apklausa buvo atlikta Austrijoje, Belgijoje, Kanadoje, Čilėje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Airijoje, Izraelyje, Italijoje, Lietuvoje, Meksikoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje ir JAV.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)