aA
Prancūzijos ministras pirmininkas Edouard'as Philippe'as pirmadienį pripažino, kad jo vyriausybė neveiksmingai sureagavo į šeštadienį sostinėje kilusias riaušes.
© AFP / Scanpix

„Vakarykščių (šeštadienio) įvykių analizė rodo, kad priemonių, kurių buvo imtasi, nebuvo pakankama, kad būtų užkirstas kelias smurtui ir teisės pažeidimams“, – paskelbė premjero kanceliarija.

Jos pareiškime sakoma, kad premjeras pirmadienį ketina susitikti su prezidentu Emmanueliu Macronu.

Šeštadienį „Geltonųjų liemenių“ judėjimo surengtoje 18-oje protesto akcijoje dalyvavo 32,3 tūkst. demonstrantų.

Protestai Prancūzijos sostinėje greitai peraugo į įnirtingus susirėmimus su policija. Ypač smarkiai nukentėjo Eliziejaus laukų alėjoje įsikūrusios prabangios parduotuvės ir restoranai.

Remiantis Eliziejaus rūmų pranešimu, slidinėjimo centre Aukštutiniuose Pirėnuose buvęs E. Macronas nutraukė savo kelionę, kad galėtų dalyvauti vyriausybės skubiame pasitarime.

Anot žiniasklaidos, Paryžiuje buvo sulaikyti 192 žmonės. Sostinės policija pranešė, kad per susirėmimus buvo sužeisti 60 žmonių: 17 pareigūnų, 1 ugniagesys ir 42 protestuotojai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.