aA
Jungtinės Valstijos planuoja palikti Sirijoje 1 tūkst. savo karių, remdamasis pareigūnais sekmadienį pranešė laikraštis „The Wall Street Journal“.
Sirija
© AFP / Scanpix

Leidinys primena, kad Vašingtonas kuria tokius planus keli mėnesiai po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas nusprendė išvesti iš karo draskomos šalies amerikiečių kontingentą.

Pasak laikraščio šaltinių, toks sprendimas susijęs su tuo, kad JAV „planuoja ir toliau bendradarbiauti su kurdų pajėgomis, nepaisydamos Turkijos grasinimų kirsti sieną ir užpulti kurdus“.

Vis dėlto pabrėžiama, kad karių skaičius gali kisti, jei JAV prezidentas „nuspręs, kad palikti tiek daug amerikiečių Sirijoje yra pernelyg rizikinga“.

„Gerai suprantame, kad Amerikos kariuomenės buvimas... yra stabilumo ir kolektyvinio saugumo jėga regione“, – leidiniui pareiškė JAV specialusis atstovas Sirijai Jamesas Jeffrey.

2018 metų gruodį D. Trumpas paskelbė, kad JAV įveikė džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje ir nurodė palaipsniui išvesti amerikiečių pajėgas iš karo draskomos šalies.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.