aA
Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) trečiadienį padavė nepriklausomą laikraštį „Novaja Gazeta“ į teismą dėl jo paskelbtų pranešimų apie kankinimo atvejį pramoniniame Magnitogorsko mieste.
© AFP / Scanpix

Kaip rodo teisminiai dokumentai, Maskvos teismas antradienį sutiko nagrinėti FSB iškeltą ieškinį dėl anksčiau šiemet leidinyje publikuotų dviejų straipsnių.

Juose „Novaja Gazeta“ paskelbė interviu, duotus kelių žmogaus teisių gynėjų bei vieno galimai kankinto vyro žmonos. Pranešta, kad šis vyras buvo kankinamas netrukus po to, kai Naujųjų metų išvakarėse viename Magnitogorsko daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas, nusinešęs dešimtis žmonių gyvybių.

Rusų valdininkai teigia, kad tuomet sprogo nutekėjusios buitinės dujos, tačiau keli nepriklausomi leidiniai paskelbė, kad incidento priežastis galėjo būti teroro aktas.

„Novaja Gazeta“ sausio mėnesį informavo, kad FSB pareigūnai sulaikė vieną kirgizą ir esą jį kankino, siekdami priversti prisiimti atsakomybę už sprogimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.