aA
Imigracija į Didžiąją BritanijąEuropos Sąjungos šalių mažėja. Per metus iki 2018 metų rugsėjo į Didžiąją Britaniją atvyko 202 tūkst. Europos piliečių, o iš šalies išvyko 145 tūkst. europiečių, skelbia BBC.
© Sipa / Scanpix

Tai reiškia, kad migracijos saldo (skirtumas tarp atvykusiųjų ir išvykusiųjų) iš ES šalių buvo tik 57 tūkst.

Prieš „Brexitą“ iš Didžiosios Britanijos išvykstant piliečiams iš Vidurio ir Rytų Europos šalių, migracijos saldo iš ES šalių pasiekė žemiausią lygį nuo 2009 metų.

Kaip teigiama, iš Vidurio ir Rytų Europos šalių, žinomų kaip ES8, daugiau žmonių išvyksta nei atvyksta į Didžiąją Britaniją. Tarp ES8 šalių patenka Lenkija, Slovakija ir Lietuva.

Tuo tarpu, anot Nacionalinio statistikos biuro, migracijos saldo iš ES nepriklausančių šalių pasiekė aukščiausią lygį per 15 metų - 261 tūkst.

Be kita ko, dirbti į Didžiąją Britaniją atvykstančių žmonių skaičius taip pat mažėja, jis pasiekė žemiausią lygį nuo 2014 metų. Daugiau žmonių atvyksta studijuoti.

Per metus iki 2018 metų rugsėjo iš viso 627 tūkst. persikėlė į Didžiąją Britaniją. Tuo pačiu laikotarpiu iš šalies išvyko 345 tūkst. žmonių. Bendras Didžiosios Britanijos migracijos saldo buvo 283 tūkst.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.