aA
„Kai pernelyg ilgai sėdi politiniuose apkasuose, visi, kas ne su tavimi, tampa abejotinais“, – tokia mintimi į prezidentus kandidatuojantis Gitanas Nausėda atsakė į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kritiką dėl neapibrėžtų politinių pažiūrų.
Gitanas Nausėda
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Kai pernelyg ilgai sėdi politiniuose apkasuose, visi, kas ne su tavimi, tampa abejotinais. Tas, kas drįsta paklausti „o dėl ko, vyrai, kariaujate?“ – nenuoširdus. Tas, kuris neklijuoja politinių etikečių ant visų, kas sujuda – nepatyręs. Tas, kas pasiūlo pradėti kalbėtis – „neturi pozicijos“. Lieka tik „savi“ ir „svetimi“, – reaguodamas į G. Landsbergio interviu DELFI feisbuke rašė G. Nausėda.

Kandidato teigimu, blogiausia, kad pernelyg ilgai į politines batalijas įsivėlę žmonės dažnai nebemato, kad savigriova peržengė ribas ir net esant vilčiai, kad karas gali baigtis, dar iš įpročio bando sprogdinti tiltus.

„Tad nuoširdžiai siūlau pakelti galvą virš apkaso ir apsidairyti aplinkui – čia ne priešai, o Lietuvos žmonės, kuriems nusibodo šaudynės smėlio dėžėje“, – rašė G. Nausėda.

Pasigedo kandidato pozicijos

Interviu DELFI G. Landsbergis pasidalino savo hipoteze, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis galiausiai kreipsis į G. Nausėdą pasikalbėti dėl tolesnio Vyriausybės darbo.

Konservatorių lyderis įtaria R. Karbauskio sabotažą – kad specialiai sunkinamas S. Skvernelio dalyvavimas rinkimuose.

„Viena vertus, nepadedama surinkti parašus, nemobilizuojama partija. Antra vertus – sabotažas dėl to, kad vieni pagrindinių oponentų S. Skverneliui yra buvę R. Karbauskio frakcijos nariai, tai yra M. Puidokas ir N. Puteikis“, – teigė G. Landsbergis.

Jis pasigedo iš G. Nausėdos aiškios pozicijos politinio gyvenimo klausimais.

„Jokios apibrėžtos pozicijos, ryškios kritikos, net politinių nuostatų nebuvau išgirdęs. Vienintelis dalykas, ką aš girdžiu, kad jis rengiasi sutaikyti skirtingas puses“, – sakė G. Landsbergis.

Su visu interviu tekstu galima susipažinti čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.