aA
Vilniaus apygardos teismas tęsia teisėjų korupcijos byloje suimtų įtariamųjų skundų nagrinėjimą.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Iš viso teismas gavo mažiausiai šešių įtariamųjų skundus, BNS sakė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Trečiadienį teismas turėtų nagrinėti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano gynėjų prašymą paleisti įtariamąjį į laisvę. Jį apylinkės teismas praeitą savaitę leido suimti dešimčiai parų.

Įtariamo Vilniaus apygardos teismo teisėjo Henricho Jaglinskio skundas perduotas nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Antradienį teismas nusprendė išleisti į laisvę įtariamą Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką. Teisėjų kolegija nusprendė, kad „šešių dienų laisvės atėmimo terminas pakankamas visiems neatidėliotiniems ikiteisminio tyrimo veiksmams atlikti“.

Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų yra pareikšti iš viso 28 asmenims, tarp jų – aštuoniems teisėjams, penkiems advokatams, Druskininkų merui, jo padėjėjui.

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas skirtingiems terminams buvo leidęs suimti 19 įtariamųjų, tarp jų – penkis teisėjus.

Teisėsauga įtaria, kad teisėjams mokėtų kyšių suma galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.