aA
Roterdamo uoste konfiskuota mažiausiai 90 tūkstančių butelių rusiškos degtinės, kuriuos apeinant sankcijas veikiausiai buvo ketinama nugabenti į Šiaurės Korėją. Tai antradienį pranešė laikraštis „Algemeen Dagblad“.
© Vida Press

Konteineris su alkoholiu buvo po krovininiu laivu plukdomo lėktuvo fiuzeliažu. „Dokumentai rodo, jog krovinys buvo skirtas Kinijos bendrovei, bet muitinė turi svarių priežasčių manyti, kad degtinė buvo gabenama į Šiaurės Korėją“, - rašo leidinys, primindamas, kad alkoholio eksportas į Šiaurės Korėją yra draudžiamas.

Laikraščio duomenimis, krovinys buvo paimtas praėjusį penktadienį Nyderlandų URM prašymu. „JT Saugumo Taryba įvedė griežtas sankcijas Šiaurės Korėjai, ir labai svarbu, kad jų būtų laikomasi“, - sakė užsienio prekybos ir bendradarbiavimo plėtros ministrė Sigrid Kaag.

Operacija buvo sudėtinga, nes uoste nebuvo reikiamos įrangos lėktuvo fiuzeliažui pakelti. Bet galiausiai specialistams pavyko išspręsti šią problemą.

„Algemeen Dagblad“ neturi konkrečios informacijos, kodėl muitininkai nusprendė, kad galutinė krovinio gavėja yra Šiaurės Korėja, bet pažymi, jog „esama rimtų įtarimų“. Leidinys taip pat rašo, kad degtinė galėjo būti skirta šalies vadovams.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.