Mačą drąsiai pradėję žalgiriečiai ne kartą džiugino juos gausiai palaikiusius sirgalius „Palau Blaugrana“ arenoje.

Svečiai sužaidus 3 min. pirmavo 9:4, tačiau per kelias atakas šeimininkai pavijo ir išsiveržė į priekį. Daugiausia bėdų pridarė Ante Tomičius, kuris vien per pirmą ketvirtį pelnė 9 taškus.

Kėlinį užbaigė Kevino Seraphino taškai: pataikė du dvitaškius bei pridėjo baudos metimą ir po pirmųjų 10 minučių 23:20 priekyje buvo „Barcelona“.

Antrame kėlinyje katalonų klubas buvo atitrūkęs 9-iais taškais, o po pirmosios mačo dalies sėkmingai dėl kamuolių kovoję šeimininkai pirmavo 45:38.

Puikiai trečią kėlinį sužaidę žalgiriečiai prieš lemiamas 10 minučių grąžino intrigą ir buvo priekyje 62:60. Vien Artūras Milaknis trečiame ketvirtyje pataikė 3 tritaškius, iš viso jo sąskaitoje – net penki taiklūs tolimi metimai.

Vis dėlto, aikštės šeimininkai susigrąžino greitai pranašumą. 38-ąją min. Barselonos klubas įgijo penkių taškų persvarą (73:68), o prasidėjus paskutinei susitikimo minutei, pirmavo 77:70.

Svečiams deficito per likusį laiką panaikinti nebepavyko ir nusileido 72:78.

„Barcelona“: Adamas Hanga 14, Kevinas Seraphinas 12, Ante Tomičius 11, Thomas Heurtelis ir Pierre'as Oriola po 10 taškų.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 17 (5/8 trit., 2/2 baudos), Nate'as Woltersas 15 (6/11 dvit., 1/5 trit., 7 rez. perd.), Aaronas White'as 10 (4/6 dvit., 2/2 baudos, 8 atk. kam.), Brandonas Daviesas (4/7 dvit., 2 atkov. kam.) ir Edgaras Ulanovas po 8, Thomas Walkupas, Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas po 4, Marius Grigonis 2 taškai.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 22 dieną namuose su komanda Podgoricos „Budučnost“ komanda.

Statistika („Barcelona“ – „Žalgiris“)

Dvitaškiai: 20/39 (51,3 proc.) – 21/38 (55,3 proc.)

Tritaškiai: 7/19 (36,8 proc.) – 8/26 (30,8 proc.)

Baudų metimai: 17/26 (65,4 proc.) – 6/6 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 19

Perimti kamuoliai: 6 – 7

Klaidos: 11 – 9

Blokai: 2 – 1

Eurolygos rikiuotė po ketvirtadienio rungtynių (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų/ praleistų taškų santykis):

***

Žalgiriečiai po ilgo laiko Eurolygos rungtynėse turėjo pilną sudėtį. Lietuvos čempionų sąskaitoje lieka 8 pergalės, žaliai balti patyrė 14-ą nesėkmę bei užima 13 vietą.

„Žalgiris“ iš pastarųjų aštuonerių Eurolygos mačų laimėjo tik vieną.

Tuo metu „Barcelona“ rungtyniauja daug solidžiau nei praėjusį sezoną. Katalonijos klubas laimėjo 13-ą kartą ir rikiuojasi penktas.

Žalgiriečiams pralaimėjus, jų situacija tapo iš esmės kritinė. Kauniečius nuo aštuntosios vietos, kuri dar garantuoja bilietą į kitą etapą, jau turbūt skirs trys pergalės, mat penktadienį „Armani Olimpia“ namie, ko gero, paklupdys turnyro lentelės dugne esančią „Daruššafaka“ ekipą.

Realu, kad ir „Baskonia“, kuri savo aikštėje priims „Bayern“, nuo „Žalgirio“ nutoltų trimis laimėjimais.

Pirmąjį „Žalgirio“ ir „Barcos“ mūšį Kaune 88:85 laimėjo svečiai. Iš viso šiuolaikinėje Eurolygoje komandos tarpusavyje kovojo 26-ą kartą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (547)