aA
Prieš skaitydamas savo metinį pranešimą, JAV prezidentas Donaldas Trumpas dar kartą pareikalavo statyti tvorą pasienyje su Meksika. „Didžiulis skaičius žmonių iš Meksikos atvyksta tikėdamasis užtvindyti mūsų pietinę sieną“, - rašė jis antradienį tviteryje. Prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad jis į pasienį nusiuntė daugiau karių. „Jei reikės, mes pastatysime žmonių sieną“, - pabrėžė D. Trumpas.
Donaldas Trumpas
© Sipa / Scanpix

Jo atstovė Sarah'a Sanders stočiai CNN sakė, kad savo metiniame pranešime antradienio vakarą prezidentas kalbės ir apie sienos saugumą.

D. Trumpas antradienio vakarą skaitys metinį pranešimą abiejuose Kongreso rūmuose. Senatas yra kontroliuojamas D. Trumpo respublikonų. Tuo tarpu Atstovų Rūmuose nuo praėjusio mėnesio daugumą turi demokratai. Demokratai, kurių balsai D. Trumpui yra būtimi, atmeta sienos finansavimo projektą. Sienai statyti prezidentas reikalauja 5,7 mlrd. dolerių (4,98 mlrd. eurų). Ginčas dėl sienos ir dėl to nepriimtas biudžetas sukėlė daugiau kaip penkias savaites trukusį dalinį vyriausybės darbo uždarymą.

Dėl ilgiausio JAV istorijoje vyriausybės darbo paralyžiaus Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi privertė D. Trumpą atidėti savo metinį pranešimą, kuris pradžioje buvo planuotas praėjusios savaitės antradienį. Prezidentas yra pagrasinęs paskelbti pasienyje nepaprastąją padėtį. Tai, jo įsitikinimu, leistų statyti sieną ir be Kongreso pritarimo. Vis dėl to teisniu požiūriu tai yra abejotina.

S. Sanders stočiai CNN vienareikšmiškai neatsakė į klausimą, ar D. Trumpas sakydamas kalbą antradienio vakarą ketina paskelbti nepaprastąją padėtį. Ji paragino demokratus nutraukti savo „politinius žaidimus“.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.