aA
Jau nurimusį Seimo nario Petro Gražulio ir jo vaiko mamos Birutės, buvusių mylimųjų, santykių skandalą vėl iš naujo įplieskė palangiškės paviešintos žinutės. Jose – netikėti politiko klausimai Birutei, jos guodžiantys ir drąsinantys Petrą atsakymai. „Tu nesenas, kiek galiu tau kartoti...dukrytei nebus jokios gėdos su tavimi bendrauti, jei tik į darželį nenueisi prisigėręs“, – juokauti žinutėse bandė moteris. „Tu velnio išpera“, – kiek vėliau tokia žinutė atskriejo Birutei iš Petro telefono.
Petras Gražulis ir Birutė Navickaitė TV3 laidoje „Prieš Srovę“
© Stopkadras

„Netylantis trumpųjų žinučių detektyvas privertė mus praverti P. Gražulio namų Seimo viešbutyje duris“, – pasakojo laidos „Prieš srovę“ vedėja Audrė Kudabienė.

Žiūrėdamas į šias spaudoje paviešintas esą jo rašytas žinutes, Seimo narys P. Gražulis neslėpė nuostabos. „Tuo metu manęs net Lietuvoje nebuvo“, – tikina politikas ir atskleidžia, kokią informaciją gavo iš Seimo IT skyriaus, kai sunerimęs patikrino, ar tos žinutės tikrai rašytos iš jo telefono.

Nors Petras su palangiške vestuvių neatšoko, jų skyrybos nestokoja nei ugnies, nei viešumo. Laidoje priminus, kad politikas turėtų džiaugtis savo dukrele, šis tikino, jog šiuos jausmus jam temdo Birutės viešumo siekimas.

„Tai ji tegul džiaugiasi ir augina. Aš irgi džiaugiuosi. Tik kodėl ji viską viešina? Kam visa tai ji šaukia ant viso pasaulio? Augink ir džiaukis. 30 metų verkė ant peties, nes neva negalėjo susilaukti vaikų, o kai susilaukė – atrodo, kad dar nelaimingesnė tapo. Ko ji nori?“ – TV3 laidoje kalbėjo pašnekovas.

Sausio mėnesį išviešintame Petro ir Birutės susirašinėjime galima rasti ne vieną stebinančią detalę, tačiau Seimo narys tikina, kad daugelio iš šių žinučių jis nerašė. Vyras net kreipėsi į policiją bei buvo pradėtas tyrimas, siekiant išsiaiškinti, kas įsilaužė į politiko telefoną ir prirašė žinučių, kurių jis neva visai nenorėjo rašyti.

„Aš buvau išvykęs į Kijevą. Pamenu, kad jai parašiau žinutę dėl dukros aplankymo, sakiau, kad kaip ji pasakys – taip ir bus. Vieną kartą ji atrašė, kad reikia ją lankyti, kitą kartą, jog geriau nelankyti. Sakau, žmogus labai keičia nuomonę. O kai grįžau namo, žiūriu, kad pilni laikraščiai žinučių. Aš nustebau. Esu jau pamokytas, todėl į jos žinutes neatrašau, nes žinau, kad ji jas viešina. Vienas kolega patarė nueiti į Seimo IT skyrių ir parodyti telefoną jiems. Man buvo pasakyta, kad į mano telefoną buvo įsilaužęs kitas žmogus, kuris gali už mane rašyti žinutes, gali skaityti, ką esu parašęs. Man patarė eiti į policiją. Dabar aiškinuosi“, – kalbėjo jis.

IT specialistai patarė P. Gražuliui nedelsti ir kreiptis į policiją dėl įsilaužimo į Seimo nario telefoną. „Būtent taip ir padariau“, – laidai atskleidė Petras.

Interviu su Gražuliu metu, kalbant apie Seimo nario alimentus jo vaikui, P. Gražulis ne iš karto, tačiau po 10-15 minučių trukusių derybų su laida „Prieš srovę“, vis tik pasidavė. Jis sutiko nebeįskaičiuoti anksčiau Birutei duotos 5000 eurų sumos ir mokėti alimentus jau nuo dabar.

„Vieną dieną jai pinigų reikia, kitą – ne. Ir suprask tu ją“, – stebėjosi pašnekovas.

„Aš galiu taip pasakyti, jei jai sunku, tegul atiduoda man vaiką ir aš nė cento neprašysiu. Užauginsiu. Be problemų. Kaip ji pasiima auklę, taip ir aš pasiimčiau“, – pridūrė jis.

Petras tikina, kad visa ši situacija su Birute jam nėra maloni. Anot jo, jam yra gėda prieš šeimą, draugus ir kitus artimuosius.

„Šis žmogus yra labai permainingas. Vieną minutę rašo vienaip, kitą – kitaip. Paskutinis jos veiksmas – žinučių išviešinimas. Ten gal nieko blogo ir nėra, tačiau praėjus dienai po to ji ir vėl rašo taip, lyg nieko nebūtų buvę. Mane tai stebina ir šokiruoja. Juk žmogus turėtų atsiprašyti, kad paviešino privatų pokalbį“, – kalbėjo P. Gražulis ir pridūrė, kad toks jos elgesys yra žeminantis.

„Manau, kad tai yra didelė klaida. Negaliu dėl to savęs pateisinti, tai yra blogas elgesys, tai netoleruotinas mano elgesys. Žmonės daro klaidas ir reikia pripažinti, kad tai yra mano klaida“, – laidoje sakė jis.

Vienoje iš žinučių Petro vardu buvo rašoma, kad jau geriau dukrai būtų pasakyta, jog jos tėvas yra miręs, nei ji žinotų tiesą. Tačiau politikas sako nežinąs, ar šią žinutę jis rašė pats, ar žmogus, kuris neva įsilaužė į jo telefoną.

„Aš nežinau, ar aš tai rašiau. Nežinau, kas tai rašė. Tas žinutes pamačiau tik grįžęs į Lietuvą, dėl to ir kreipiausi į policiją“, – sako jis.

Po nesuvokiamo Gražulio pasiūlymo Birutė pratrūko

„Atgailauja, vadinasi... Badauja, su maldaknygėmis poilsiauja, Dievo palaimos, atleidimo tikisi... Dieve, tikrai padėk tam žmogui, atleisk jam, nes jis nežino, ką daro“, – sausio mėnesį sakė dukrelės su P. Gražuliu susilaukusi B. Navickaitė. Dar visai neseniai atleidimą iš palangiškės gavęs Seimo narys tuomet ir vėl stipriai buvo nuvylęs savo vaikelio mamą, prašydamas sukurti dukrai istoriją, kad neva jos tėtis yra žuvęs. Tokio pasiūlymo sulaukusi Birutė pratrūko ir paviešino naujausią susirašinėjimą su Petru.

„Nesuprasi, kada jis atgailauja, o kada vėl jam užeina kita banga. Man jau tapo įprasta, kad jis prisigretina, atsiprašo ir vėl sulaukiu tokių dalykų. Jau ne pirmas kartas. Anuomet prisigretino su gėlėmis, tačiau netrukus ir vėl prasidėjo jo „linksmybės“. Atrodo, kad vieną dieną jis labai normaliai bendrauja, dukrytę aplanko, o kitą kartą – nesuprasi, kas jam nutiko“, – DELFI atviravo palangiškė.

Skaudžiausia B. Navickaitei yra ne tai, kad P. Gražulis ją įžeidinėja, o jo nesuvokiamas pasiūlymas – dukrai sukurti istoriją, jog jos tėtis neva jau seniai yra miręs.

„Aš nesuprantu, kaip jis gali galvoti, kad aš galiu sukurti tokią istoriją? Juk visa Lietuva tai žino. Ar jis mane laiko kvaila?“ – stebėjosi pašnekovė.

Anot buvusios politiko mylimosios, šis jųdviejų susirašinėjimas yra pats naujausias, po kurio tarp palangiškės ir P. Gražulio vėl stojo tyla.

„Šis susirašinėjimas vyko prieš dvi dienas. Maniau, kad paliksiu ramybėje visa tai, sakau, gal ne nuotaikoje – būna, kad ir man užeina, tačiau kitą dieną visa tai kartojosi. Dabar nebendraujame iš viso. Aš jam pasakiau, kad jei jis nenori – gali nelankyti vaiko. Nebesiųsiu jam dukros nuotraukų. Negaliu juo pasitikėti. Buvo jo atsiprašymas, man buvo sunku, tačiau dėl vaiko, aš jį priėmiau. Tie vieši pykčiai nėra gerai nei man, nei jam. Ir vėl juo patikėjau. Tiesą sakant, bandžiau pasitikėti. Tačiau dabar matau, kad kuo daugiau atleisiu, tuo labiau kentėsiu – pasaka be galo“, – DELFI atviravo B. Navickaitė.

DELFI bandė susisiekti ir su P. Gražuliu, tačiau tuomet politikas nekėlė telefono ragelio.

Vienoje iš susirašinėjimo ištraukų matyti, kaip politikas B. Navickaitės prašo jųdviejų dukrai sukurti istoriją apie neva žuvusį tėtį.

„Galėtum sakyti, kad tėtis žuvęs. Tikrai jai geriau manęs nepažinti“, – tvirtino P. Gražulis.

„Čia tu priimi vaikutį kaip gėdą, o vaikai nesigėdija savo tėvų, kad ir kokie jie būtų – ar vyresni, ar jaunesni. Net paskutiniai purvini girtuokliai vaikams yra tėvelis ir mamytė“, – atrašinėjo Birutė.

„Ji būtų laimingesnė“, – toliau tvirtino politikas.

„Tu nesi senas, kiek galima kartoti. Ar tu girdi, ką aš tau sakau?“ – rašė moteris.

„Ne, vaikai taip negalvoja. Jai bus gėda prieš draugus. Tikrai. Patikėk“, – nepasidavė Petras.

„Ji bus nelaiminga, aš žinau. Dėl jos aš turiu nesirodyti. Turi sukurti istoriją, kad aš žuvęs, nes vis tiek nedaug liko gyventi“, – pridūrė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.