aA
Didžiosios Britanijos laikraštis „The Telegraph penktadienį atsiprašė JAV pirmosios ponios Melanios Trump ir išmokėjo jai kompensaciją už tai, kad paskelbė straipsnį, kuriame, kaip pripažino leidinys, yra daug klaidinančių pareiškimų.
Donaldas Trumpas ir jo žmona Melania
© Reuters / Scanpix

Laikraštis šeštadienį paskelbė, kad „nuoširdžiai“ atsiprašo M. Trump ir jos artimųjų už bet kokius nepatogumus, kurių galėjo sukelti sausio 19 dieną „The Telegraph“ priklausančiame savaitraštyje paskelbto straipsnio turinys.

„Išreikšdami savo apgailestavimą, sutikome atlyginti ponios Trump patirtą reikšmingą žalą ir teisines išlaidas“, – pranešė „The Telegraph“. Laikraštis neatskleidė kompensacijos sumos.

Leidinys pripažino, kad neteisingai apibūdino M. Trump tėvo asmenybę, klaidingai nurodė priežastis, kodėl ji metė architektūros studijas, taip pat suklaidino skaitytojus, kad šios Slovėnijoje gimusios manekenės karjera buvo nesėkminga, kol ji susipažino su Donaldu Trumpu, vėliau tapusiu JAV prezidentu.

„Pripažįstame, kad ponia Trump pasižymėjo kaip savarankiška profesionali manekenė, kol dar nepažinojo savo būsimo vyro, ir jo nepadedama gaudavo darbo, susijusio su drabužių demonstravimu“, – rašo laikraštis. "The Telegraph" pridūrė, kad straipsnyje netiksliai nurodė ir metus, kada pora susipažino.

„Teiginys, kad ponia Trump verkė rinkimų naktį, taip pat yra klaidingas“, – pažymėjo „The Telegraph“.

Leidinys taip pat atsiėmė savo žodžius, kad M. Trump tėvai ir sesuo 2005 metais persikėlė į Niujorką ir apsigyveno D. Trumpui priklausančiuose pastatuose.

„The Telegraph“ yra vienas didžiausių Britanijos laikraščių ir tradiciškai palaiko Konservatorių partiją.

Tai ne pirmas kartas, kai JAV pirmoji ponia laimi teismus prieš britų žiniasklaidą. 2017 metais populiarus bulvarinis laikraštis „The Daily Mail“, kuriam ji iškėlė ieškinį dėl šmeižto, atsiprašė M. Trump ir atlygino jos patirtą žalą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.