aA
Lenkijos Gdansko miesto mero Pawelo Adamowicziaus našlė dėl savo vyro nužudymo kaltina prieš jį nukreiptas „neapykantą kurstančias kalbas“ per vyriausybės kontroliuojamą televiziją.
Vilnius gedi nužudyto Gdansko mero Pawelo Adamowicziaus

Lenkijos interneto portale One.pl antradienį publikuotame interviu Magdalena Adamowicz sakė, kad dėl jos vyro mirties yra kalta TVP.

Lenkijos valdančiąją konservatorių partiją „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) kritikavęs P. Adamowiczius sausio 13 dieną buvo sužalotas peiliu per šiame šiauriniame Lenkijos mieste vykusį labdaros koncertą ir kitą dieną mirė.

Suimtas jo nužudymu įtariamas vyras buvo teistas, kai šaliai vadovavo liberalioji partija „Pilietinė platforma“ (PO), kuriai anksčiau priklausė Gdansko meras.

Užpuoliko motina maldavo P. Adomowicziaus šeimos atleidimo ir sakė, kad jos sūnui buvo diagnozuota paranoidinė schizofrenija.

Tuo metu TVP pareiškė, kad bylinėsis su visais teigiančiais, esą šios televizijos programos prisidėjo prie politiko nužudymo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.