aA
„Morgan Stanley“, „Fidelity Investments“, „Citadel Securities LLC“ ir būrys kitų finansų bendrovių susitarė kartu įkurti naują žemų kainų akcijų biržą, konkuruosiančią su dabar veikiančiomis Niujorko ir „Nasdaq“ akcijų biržomis, skelbia „Reuters“.
© Shutterstock nuotr.

Bendrame pranešime pirmadienį įmonės sakė, kad naujoji akcijų birža padidins konkurenciją, pagerins finansinių operacijų skaidrumą, sumažins kainas ir palengvins prekybą vertybiniais popieriais Jungtinėse Valstijose.

Naujoji akcijų birža vadinsis „Narių birža“ („Members Exchange“, MEMX) ir bus finansuojama bei valdoma 9 bendrovių, tarp jų „Bank of America Merrill Lynch“, „Charles Schwab Corp“, „E*TRADE Financial Corp“, „TD Ameritrade Holdings Corp“, UBS ir „Virtu Financial“.

Naujoji akcijų birža bus įkurta po ilgus metus trukusių biržų tarpininkų ir prekiautojų skundų, esą JAV akcijų biržų įkainiai už akcijų prekybos duomenis yra pernelyg aukšti.

MEMX birža, kurioje planuojama supaprastinti prekybos akcijomis modelį, taip pat atstovaus įkūrėjų bendram klientų ratui, kurį sudaro mažmeninės prekybos ir kiti investuotojai.

„MEMX siūlys mažesnius akcijų rinkos duomenų, prijungimo ir mokėjimų įkainius“, - rašoma pranešime.

MEMX šių metų pradžioje planuoja Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir akcijų biržų komisijai pateikti prašymą vykdyti vertybinių popierių prekybą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.