„Taip, mokesčių reforma nepadarys visų žmonių turtingais, bet sudarys galimybę užsidirbti. Tokios galimybės yra (...), Lietuva tampa konkurencingesnė, žmonės gali daugiau išleisti, galbūt investuoti į savo ateitį“, - aiškino S. Skvernelis.

Pasak premjero, jeigu galvojama, kad mokestine reforma nepasinaudoja viešasis sektorius, tai yra visiškas nesusipratimas.

„Mokestinės reformos naudą jaučia ir viešasis sektorius, net ir be sektorinio atlyginimų padidinimo. Reikia žiūrėti objektyviai ir tada daryti išvadas“, - sakė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad, Vyriausybės teigimu, pagrindiniais mokesčių pakeitimais trejiems metams (2019-2021 m.) siekiama, jog konkurencinga mokestinė aplinka ir suteiktas mokesčių tikrumas sudarytų palankias sąlygas verslui ir skatintų investicijas Lietuvoje.

2019-2021 m. toliau mažės su darbo santykiais susiję mokesčiai, ypač vidutines pajamas gaunantiesiems asmenims. Bus nuosekliai didinamas ir išplėstas neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymas iki 2 vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

Numatoma, kad 2021 m. darbo jėgos apmokestinimas Lietuvoje bus konkurencingiausias tarp Baltijos valstybių, taip skatinant investuoti į darbo vietų kūrimą Lietuvoje.