„Pati nedirbau gyvūnų globos namuose, bet esu priglaudusi dvi žmonių išmestas kates. Pagalvojau, kuo dar galiu padėti? Juk kiekvienas mūsų galime padėti beglobiams gyvūnams savaip, kas finansiškai, kas darbu globos namuose, kas rengdami projektus. Gyvūnų globos namai negauna nei valstybės, nei Europos Sąjungos finansavimo, todėl jiems ypač svarbi žmonių pagalba visais įmanomai būdais“, – pasakoja socialinio vaizdo įrašo iniciatorė Aleksandra Vasilenko.

Reklamoje atkreipiamas visuomenės dėmesys į augintinius ir mūsų atsakomybę. Juk gatvėse atsiranda vis daugiau paliktų naminių augintinių, o gyvūnų globos namai yra perpildyti. Taip atsitinka tik dėl žmonių neatsakingumo.

„Per metus iš gatvių į mūsų vienus gyvūnų globos namus patenka 300– 400 augintinių. Trečdalis jų yra padovanojami žmonėms, kiti lieka. Žmonės renkasi jaunesnius, gražesnius augintinius, o senesnių, neįgalių nenori pasiimti, dėl to prieglaudoje negali atsirasti daugiau naujų augintinių“, – apie problemą kalba „Lesė“ prieglaudos direktorė Vesta Auškalnienė.

Gyvūnų globos namai Lietuvoje, kur galite kreiptis dėl gyvūnų:

Vilnius: „SOS Gyvūnai“, „Gyvūnų Namai“, „Lesė“, „Beglobis“, „Makatukai“, „Naminukai“, „Rainiukas“, „Tautmilės prieglauda“, „Šlapia nosytė“, „Vyšnių sodas“

Kaunas: „Penkta Koja“, „Nuaras“, „Dryžuota laimė“, „Katino svajonė“

Klaipėda: „5 Pėdutės“, „Būk mano draugas“, „Linksmosios pėdutės“

Šiauliai: „Šiaulių letenėlė“, „Mūsų Gyvūnai“

Panevėžys: „Kaštonė“, „Panevėžio gyvūnų globos draugija“

Alytus: „Šansas“

Anykščiai: „Pūkuota svajonė“

Kėdainiai: „Pifas“

Marijampolė: „Mindraja“, „Marijampolės gyvūnų mylėtojų asociacija“

Mažeikiai: „Mažeikių gyvūnai“

Ukmergė: „Klajūnas“

Utena: „Utenos gyvūnų mylėtojų draugija“

Visaginas: „Visagino gyvūnų globos draugija“