Dažniausiai tokių tyrinėjimų aukomis tampa vaikai, todėl jiems būtina paaiškinti, kodėl taip daryti šiukštu negalima. Deja, smalsumas kartais nugali bet kokią savisaugą. Kadangi taip tikrai nutinka, vaikams pravartu dėl visa ko paaiškinti, kaip elgtis, liežuviui prilipus prie įšalusio metalo.

Prie šalto metalinio paviršiais liežuvis prilimpa dėl to, kad visada yra seilėtas, o seilės akimirksniu pavirsta į gleivinę sukaustantį ledą. Tokioje nepavydėtinoje situacijoje atsidūręs žmogus pirmiausia turėtų nusiraminti ir vengti bet kokių staigių judesių, rašoma portale „Novate“.

Bandyti atplėšti liežuvį per jėgą – nedovanotina klaida. Taip elgiantis galima rimtai susižaloti: vėliau prisieis gana ilgai laukti, kol užgis ant liežuvio atsiradusi žaizda. Bandyti atšildyti metalą ugnimi – taip pat nevykęs sumanymas, kadangi ugnis gali apdeginti nukentėjusiojo veidą.

Prišalęs liežuvis

Išeitis, šiaip ar taip, yra, ir ji ne tokia sudėtinga, kaip galbūt atrodo. Pirmiausia, į prišalusį liežuvį galima nukreipti šiltą iškvepiamą orą – taip gali pavykti jį atitirpinti. Antra, galima aplieti liežuvį vandeniu. Tiktai atminkite, kad vanduo neturi būti karštas (tokiu galima nuplikyti). Užvis geriausia, jei vanduo bus vos šiltas, bet šaltas – taip pat tinka.

Dabar visiems laikams įsikalkite į galvas, kad šąlant liesti liežuviu metalo jokiu būdu negalima. To tikrai neverta daryti norint patikrinti, ar iš tiesų liežuvis gali prišalti. Šį priesaką privalo būti girdėję visi iki vieno vaikai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)