23-ejų metų Deividas Margevičius finišavo per 50,95 sek. ir pasiekė asmeninį rekordą. Iki finalinio aštuntuko jam pritrūko 0,54 sek.

Greičiausiai pusfinalyje plaukė amerikietis Caelebas Dresselas (48,93 sek.). Tai geriausias sezono rezultatas pasaulyje.

Atrankoje (78 dalyviai) D. Margevičius (51,21 sek.) buvo 14-as.

Tuo metu moterų estafetėje 4x50 m kombinuotu būdu naują pasaulio rekordą pasiekė JAV rinktinė.

Olivia Smoliga, Katie Meili, Kelsi Dahlia ir Mallory Comerford finišavo per 1 min. 42,38 sek. ir 0,89 sek. pagerino nuo 2016 metų taip pat JAV komandai priklausiusį planetos rekordą.

Antrąją vietą užėmė Kinijos komanda (+1,93 sek.), trečiąją – Olandijos plaukikės (+2,19 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo krūtine finale triumfavo ir naują pasaulio čempionatų rekordą pasiekė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Cameronas van der Burghas (56,01 sek.).

Aukso medalius Kinijoje taip pat iškovojo amerikietis Ryanas Murphy (100 m nugara; 49,23 sek.) ir vengrė Katinka Hosszu (200 m peteliške; 2.01,60).

Dar vienas pasaulio rekordas buvo pagerintas mišrioje estafetėje 4x50 m laisvuoju stiliumi – aukso medalius iškovojo ir pasaulio rekordą vėl pagerino JAV rinktinė.

Caelebas Dresselas, Ryanas Heldas, Mallory Comerford ir Kelsi Dahlia finišavo per 1 min. 27,89 sek. ir 0,5 sek. pagerino nuo 2017 metų Olandijos plaukikams priklausiusį planetos rekordą.

Olandės šįkart tenkinosi sidabro apdovanojimais (+0,62 sek.), o bronza atiteko Rusijos komandai (+0,84 sek.).

Moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje triumfavo amerikietė Olivia Smoliga (56,19 sek.), vos akimirka aplenkusi vengrę Katiną Hosszu (56,26 sek.).

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.