Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas posėdyje sakė, kad toks dokumentas nuo 2012 metų yra parengtas pirmą kartą. Šis didelis konsoliduotas dokumentas apima transporto, žemės ūkio, aplinkos sektorius, o jo veikimo trukmė - iki 2022 metų.

„Yra numatyti labai konkretūs rodikliai 2022-iems metams, taip pat tarpiniai 2020-iems metams. Jame dalyvaus 35 institucijos, organizacijos, koordinacinis vaidmuo pavestas Energetikos ministerijai“, - sakė ministras.

Ž. Vaičiūno teigimu, planas bus atnaujinamas ne rečiau kaip kartą per metus.

Strategijoje numatyti ambicingi tikslai keturiose politikos kryptyse: poveikio klimato kaitai ir aplinkos oro taršos mažinime, patikimume, konkurencingume ir šalies verslo dalyvavime siekiant energetikos pažangos.

Pagal šiuo metu žinomus ir apskaičiuotus kaštus, Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos įgyvendinimo priemonių vykdymas iš viso 2018-2022 m. kainuos beveik 4 mlrd. eurų. Šią sumą sudaro ES parama, įmonių kapitalo lėšos, taip pat biudžeto lėšos, kurios jau yra suplanuotos ministerijų asignavimuose ir programose, prisidedančiose prie Strategijos tikslų pasiekimo.

Pasak Energetikos ministerijos, planu siekiama, kad Lietuvos energetika valstybei ir vartotojui kurtų pridėtinę vertę ir būtų pažangi, patikimai aprūpinanti aplinkai draugiška energija už konkurencingą kainą.