„Ponas Navickas, pradėdamas streikus, garantavo visiems mokytojams, kad jis apmokės už streiko metu prarastą atlyginimą, tai tikimės, kad pono Navicko profesinė sąjunga šito įsipareigojimo laikysis. Kalbant apie ugdymo procesą, kaip ir minėjau, tai yra savivaldybių kompetencija, ir jie turės su mokytojų administracijomis nuspręsti, kokiu būdu vaikams kompensuoti praradimus. Dar kartą pabrėžiu, manau, kad šiandien nereikėjo tokių drastiškų priemonių naudoti, ir kviečiu grįžti visus į civilizuotą kelią. Protestas yra civilizuotas kelias, tačiau manau, kad vaiko interesai turėtų būti aukščiau“, - žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad streiką organizavusi profsąjunga turės garantuoti, kad kompensuojant streikavusiems mokytojams atlyginimus bus laikomasi visų valstybės įstatymų.

„Tie mokėjimai turi būti vykdomi griežtai laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų, pajamų šaltinis turi būti aiškus ir kaip tos lėšos bus pervestos“, - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas A. Navickas po Vyriausybės pasitarimo pranešė, kad mokytojų streikas tęsiamas. Pasak jo, reikia reformuoti mokytojų etatinio užmokesčio sistemą, tačiau, jo teigimu, kol kas streikuojantiems pedagogams susitarimų su Vyriausybe nepavyko pasiekti.

Mato galimus sunkumus

„Valstiečių“ lyderis neatmetė, kad gali kilti sunkumų, ieškant išeities iš susidariusios situacijos tose savivaldybėse, kur valdžioje yra opozicija.

„Mes pastebime, kad aktyviausias protestas yra ten, kur yra konservatoriai, liberalai arba socialdemokratai valdžioje. Bet negalime įrodinėti ir nieko neteigiame, tiesiog pastebime tokį procesą. O kai prasidės darbas su savivaldybėmis ,tai ir paaiškės, ar yra taip. Jeigu savivaldybės nepadės, tada galima sakyti, kad už to stovi politika“, – sakė R. Karbauskis.

Ketvirtą streiko savaitę pamokų neveda apie 1400 mokytojų. Preliminariais Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, pirmadienį streikas vyksta 60 (apie 3 proc.) švietimo įstaigų.