Pasak J. Boltono, du vienašališkų sankcijų paketai, kuriuos JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė rugpjūtį ir šį pirmadienį, daro „gana reikšmingą“ poveikį Irano ekonomikai ir Teherano veiksmams užsienyje.

„Manau, kad pamatysite net daugiau sankcijų, įsigaliosiančių laikui bėgant, taip pat daug griežtesnį sankcijų įgyvendinimą“, – Paryžiuje žurnalistams sakė Baltųjų rūmų pareigūnas.

Paklaustas, kas galėtų tapti naujų sankcijų taikiniais, jis atsakė: „Yra kitų dalykų, kurių galėtume nuveikti terorizmo ir kovos su terorizmu srityse.“

Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad dėl jau įvestų sankcijų Irano ekonomika šiemet susitrauks 1,5 procento, o kitąmet – 3,6 procento.

„Matome ženklų, kad (sankcijos) pakenkė jų agresyviems veiksmams Irake, Sirijoje ir Jemene. Kol kas to negana, bet jos pradeda daryti poveikį“, – pareiškė J. Boltonas.

„Matėme, kad Irane toliau rodomas politinis nepasitenkinimas, ir jis ūmėja. Šis pasipriešinimas ir toliau reiškiasi. Ekonomikos požiūriu Irano valiuta vis labiau smunka, infliacija padidėjo keturgubai; šalis akivaizdžiai išgyvena nuosmukį“, – nurodė JAV prezidento patarėjas.

Pasak jo, „vis dar siekiama sumažinti Irano naftos eksportą iki nulio“, nors didžiausiems iranietiškos naftos pirkėjams, tokiems kaip Kinija, Indija ir Pietų Korėja, Vašingtonas laikinai leido jos neatsisakyti.

„Su tam tikru pasitenkinimu šiandien pastebėjau, kad naftos kaina sumažėjo. Bendradarbiavome su Saudo Arabija, Jungtiniais Arabijos Emyratais ir kitais gamintojais, kad padidėtų (naftos) gavyba ir kad tradiciški Irano naftos pirkėjai neatsidurtų nepalankioje padėtyje“, – pridūrė J. Boltonas.