„Dvi ministerijos atlieka tam tikrą informacijos patikrinimą ir procedūras ir aš manau, artimiausiu metu bus pateikti atsakymai“, – ketvirtadienį LRT televizijai sakė V. Bakas.

„Jeigu buvo pažeistas sankcijų mechanizmas, turės įsitraukti prokuratūra. Už tai yra numatyta baudžiamoji atsakomybė“, – pridūrė jis.

Pasak parlamentaro, paaiškėjus, kad sankcijos nebuvo pažeistos, o apeitos, būtų galima inicijuoti papildomų įmonių arba asmenų įtraukimą į „juoduosius sąrašus“.

Seimo narys taip pat pabrėžė, kad jeigu sankcijos buvo pažeistos, trąšos nebūtų galėjusios kirsti Lietuvos sienos, nes tam kelią užkirstų muitinė.

LRT ketvirtadienį paskelbė, kad „Agrokoncernas“ A. Rotenbergo įmonės „Minudobreniya“ trąšas perka iš tarpininko įmonės Dubajuje, tačiau neatskleidžia, iš kurios tiksliai šalies jas importavo.

A. Rotenbergui sankcijos paskelbtos 2014 metais dėl jo artimų ryšių su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tačiau pačios „Minudobreniya“ sankcijų sąraše nėra.

Sankcijos fiziniams asmenims numato draudimą jiems atvykti į ES ir jų finansinių lėšų įšaldymą, bet tiesiogiai nedraudžia bendradarbiauti su jų verslu.

Vis dėlto Užsienio reikalų ministerija rekomendavo Lietuvos įmonėms susilaikyti nuo verslo ryšių palaikymo su įmonėmis, kurių savininkai yra „juoduosiuose sąrašuose“.

„Agrokoncernas“ teigia, kad paskutinė sutartis dėl „Minudobreniya“ trąšų pirkimų pasirašyta pernai ir įvykdyta 2017-2018 metų sandūroje, o jos vertė siekė maždaug 1 proc. metinės bendrovės apyvartos.

Įmonė ketvirtadienio popietę paskelbė, kad nebepirks „Minudobreniya“ trąšų, kol ši bendrovė priklausys A. Rotenbergui.

Lietuvos baudžiamasis kodeksas už tarptautinių sankcijų pažeidimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų. Už šią nusikalstamą veiką atsako ir juridinis asmuo.