Kaip rašoma pranešime spaudai, trys koncertai Pietų Korėjoje Martynui paliko pačias šilčiausias emocijas.

„Seule visada jaučiuosi savas. Džiaugiuosi, kad yra užmegzti geri santykiai su jų agentūra, kuri pasitiki manimi. Galiu siūlyti ir gilesnius kūrinius, publika tai gerai priima“, – pasakojo M. Levickis.

Šįsyk su klausytojais jis visų pirma susitiko Inčone, tai buvo pasirodymas po atviru dangumi. Gastrolės tęsėsi Kvandžu, ten akordeonistas su styginiais pasirodė Azijos kultūros centre. Paskutinis koncertas, surengtas Busane, buvo ypač įsimintinas.

„Kelias eiles salės priekyje užėmė budistų vienuoliai. Renginys vyko labai gražioje kamerinėje erdvėje, Busano kultūros centre. Grojome be jokio papildomo įgarsinimo, o akustika buvo tobula“, – kalbėjo M. Levickis.

Dar kelios dienos – ir jį jau pasitiko Kinijos miestas Guangdžou. Ten M. Levickis su prisijungusiu Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkéstra“ publikai pristatė programą „Fantasy Night“. Reakcija buvo audringa, ovacijos – karštos.

Tuomet įvyko M. Levickio meistrystės pamoka ir pasirodymas Šanchajaus muzikos konservatorijoje. „Tai buvo trijų dalių susitikimas: pašnekesys su akademine vietos bendruomene, pamoka, kurią vedžiau vienai talentingai studentei, ir vėliau jai suteikta galimybė pagroti su „Mikroorkéstra“, – pasakojo akordeonistas, kuris susirinkusiems konservatorijos salėje buvo pristatytas išdidžiai, minint garsias pavardes tų, su kuriais turėjo garbės dirbti ir iš jų mokytis.
Laukė dar vienas išskirtinis renginys: M. Levickis su „Mikroorkéstra“ buvo pakviesti 20-ajame Šanchajaus meno festivalyje surengti specialų koncertą.

„Prieš jį visi jaudinomės, atsakomybė padidėjo. Koncertas buvo puikus, bet kitoks nei įprasta, to nepatyrėme nė viename Azijos mieste. Vienu metu aš buvau tarsi truputį išplaukęs su muzika į kitą visatą, – prisiminė akordeonistas. – Kita vertus, Šanchajus man yra vienas tų miestų, kuriame galėčiau gyventi. Man iš tikrųjų čia patinka. Laisvas valandas praleidžiu vaikščiodamas gatvėmis. Šanchajus stengiasi pritraukti pasaulio dėmesį, pasinaudodamas ir Vakarų menu, edukuodamas savo žmones. Koncertuose daug vaikų, atėjusių su tėvais. Skamba klasikinė muzika, o jie sėdi, klausosi. Na, o apie tai, kaip reikia elgtis tokiuose koncertuose, publiką informuoja ekrane skelbiama instrukcija. Ten pranešama, kad negalima programos metu vaikščioti, filmuoti, triukšmauti, valgyti, ploti tarp dalių...“

Tiek Martynas, tiek „Mikroorkéstra“ garsėja novatoriškais sprendimais, originaliu, artistišku, dinamišku, įkvepiančiu klasikinės muzikos atlikimu. Kinus jie paliko nuščiuvusius. Tikėtina, kad klausytojai dar ilgai prisimins mūsų šalies atlikėjus.

O ir lietuviai turės ką prisiminti, – po koncerto jie netikėtai buvo pakviesti į pasaulinio tinklo viešbučio „W Shanghai“ atidarymo vakarėlį. „Ko gero, tik filmuose esu matęs tai, kas ten vyko: šokėjos su įspūdingomis karūnomis šoka ant 70 сm kojukų, koncertuoja reperiai iš Niujorko, iš terasos atsiveria stulbinanti dangoraižių panorama, šampanas liejasi upėmis... Tokių koncerto dūzgių nesitikėjome“, – juokėsi Martynas.

Kelionės akimirkos:

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)