Bendrojoje įskaitoje po 19 iš 21 etapo L. Hamiltonas turi 358 taškus ir antrąją vietą užimantį Sebastianą Vettelį lenkia 64 taškais.

L. Hamiltonas čempionu tapo antrus metus iš eilės ir jau ketvirtąjį kartą per pastaruosius penkerius metus. Pirmąjį karjeros titulą britas iškovojo dar karjeros pradžioje, 2008 metais vairuodamas „McLaren“.

„Mercedes“ pilotas tapo vos trečiuoju lenktyninku F-1 istorijoje, per karjerą laimėjusiu bent 5 čempiono titulus.

Antroje ir trečioje pozicijose lenktynes baigė „Ferrari“ pilotų duetas Sebastianas Vettelis ir Kimi Raikkonenas.

Šeštadienį „pole“ poziciją iškovojęs Danielis Ricciardo finišo nepasiekė dėl lenktynių pabaigoje jį ištikusio technikos gedimo.

L. Hamiltonas puikiai startavo ir įveikęs pirmąjį posūkį jau važiavo antras, o lenktynių lyderiu tapo M. Verstappenas. Tuo metu S. Vettelis, po dvikovos su Valtteri Bottu, atsidūrė ketvirtoje vietoje.

L. Hamiltonas stengėsi palaikyti M. Verstappeno tempą, bet vis ėmė atsilikinėti nuo varžovo. Britas važiavo antras iki savo pirmojo sustojimo, kurį atliko 11-ame rate. Dar po vieno rato sustojimą atliko ir D. Ricciardo, o M. Verstappenui pavyko trasoje išsilaikyti ilgiau už pagrindinius varžovus.

Po kurio laiko L. Hamiltoną ėmė vytis D. Ricciardo ir S. Vettelis. Vokietis australą įveikė 34-ame rate. Dar po penkių ratų vokietis įveikė ir L. Hamiltoną. Praradęs poziciją varžovui, britas atliko savo antrąjį sustojimą.

Sportininkams atlikus antruosius sustojimus, M. Verstappeną ir S. Vettelį skyrė 10 sekundžių.

Priešingai nei jo komandos draugas, gedimų išvengęs M. Verstappenas finišavo pirmas ir iškovojo antrąją pergalę sezone bei penktą F-1 karjeroje.

Lewisas Hamiltonas

Antrose lenktynėse iš eilės šeštas finišo liniją kirto „Renault“ ekipos pilotas Nico Hulkenbergas. Tik vieną sustojimą atlikęs vokietis už savęs paliko „Sauber“ atstovą Charlesą Leclercą.

Keturiolika lenktynių trukusią nesėkmių seriją nutraukė „McLaren“ pilotas Stoffelis Vandoorne‘as. Belgas finišavo aštuntas ir po ilgokos pertraukos vėl iškovojo taškų.

Stipriausiųjų dešimtuką užbaigė „Sauber“ sportininkas Marcusas Ericssonas ir „Toro Rosso“ atstovas Pierre‘as Gasly.

Iki čempionato pabaigos liko dar du etapai.

Priešpaskutinis, 20-asis, čempionato etapas – Brazilijos „Grand Prix“ lenktynės – vyks lapkričio 11 dieną.