Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas dvi dienas trukusiose atrankos varžybose demonstravo aukščiausio lygio stabilius rezultatus. Vienoje iš penkių atrankos serijų pataikęs į visus 25 taikinius, o likusiose keturiose serijose prašovęs tik po vieną kartą, R. Račinskas iš viso surinko 121 tašką iš 125 galimų ir net šeštą kartą šiais metais pagerino sau priklausantį Lietuvos rekordą.

Iki pasaulio čempionato finalinio šešeto, kuriame sportininkai kovojo dėl čempionato medalių ir keturių kelialapių į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, R. Račinskui pritrūko vos vieno taiklaus šūvio. Tokį patį rezultatą pasiekę sportininkai užėmė 12-23 vietas. Pagal papildomus kriterijus galutinėje čempionato įskaitoje tarp 111 dalyvių lietuvis liko 17-as.

Pasaulio čempionu tapo dukart olimpinis čempionas amerikietis Vincentas Hancockas. Jis atrankos varžybose pasiekė absoliutų rezultatą (125 iš 125), o finalinėje serijoje suklydo vos kartą (59 iš 60). Sidabras atiteko norvegui Erikui Watndalui (122 iš 125 atrankoje ir 55 iš 60 finale), bronza – italui Riccardo Filippelli (123 iš 125 atrankoje ir 46 iš 50 finale).

Toje pačioje rungtyje moterų varžybose dalyvavusi vilnietė Alisa Bogdanova atrankos varžybose surinko 105 taškus iš 125 galimų ir tarp 26 dalyvių užėmė 19-ąją vietą. Nuo finalinio šešeto ją skyrė devyni taškai.

Nugalėjo jaunoji Kinijos atstovė Che Yufei, atrankos varžybose pataikiusi į 117 taikinių, o finale – į 53 iš 60.

Anksčiau vykusiose vyrų varžybose tranšėjinėje aikštelėje dalyvavusi Lietuvos rinktinė pasirodė kukliau. Donatas Blaškevičius atrankos varžybose pataikė 111 taikinių iš 125 galimų ir tarp 127 dalyvių užėmė 93-iąją vietą, Rytis Sventickas (110 tšk.) buvo 98-as, o Aleksejus Zareckis (109 tšk.) užėmė 109-ąją vietą.

Pasaulio čempionu tapo ispanas Alberto Fernandez (122 iš 125 atrankoje ir 48 iš 50 finale).

Komandų įskaitoje lietuviai tarp 32 ekipų užėmė 28-ąją vietą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.