„Šiandien tapo populiaru kalbėti apie būtinybę dirbti kartu, sėsti prie bendro stalo ir baigti tarpusavio konfrontaciją. Aš apie tai kalbėjau nuo pirmos dienos po pastarųjų Seimo rinkimų. Rinkimus laimėjusi LŽVS nuo pirmos dienos siūlė platų politinių jėgų susitarimą Tėvynės labui. Deja, ne visuomet buvome išgirsti, ir dažnai vietoj pagalbos priimant visiems Lietuvos žmonėms svarbius sprendimus, sulaukdavome atviro arba paslėpto sprendimų sabotavimo“, - Seime sakė S. Skvernelis.

Anot jo, ilgainiui ėmė atrodyti, kad politinio dialogo tikslas nėra surasti kelius tikslo link, yra tik siekiama pašiepti politinį oponentą, iš jo pasityčioti, sukelti visuomenės nepasitenkinimą.

„Sutinku su tais, kurie staiga ėmė tai matyti ir net įvardijo kaip problemą. Seniai laikas. Raginu visus susitelkti Seimo sesijos rudens darbams, žinau, kad tai nebus lengva dėl to, kad artėja treji rinkimai. Noras pamiršti valstybės klausimus ir stačia galva pasinerti į asmenines politines kovas kažkam gali būti labai didelis etapas. Tačiau turime padaryti viską, kad žmonių laukiami sprendimai būtų priimami kuo greičiau, kad laikas būtų išnaudojamas efektyviai. Nes pusmetį tuščiai ginčytis, kuris politikas ar politinis veikėjas patiks, yra per didelė prabanga šaliai“, - sakė ministras pirmininkas.

DELFI primena, kad prieš prasidedant naujam politiniam sezonui prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina politines jėgas vengti destruktyvių ir suasmenintų santykių aiškinimosi, anot jos, dominavusių Seimo pavasario sesijoje.

„Tai, ką matėme politiniame pavasario sezone, kai politikai vietoj to, kad dirbtų, kažką kartu darytų, nebūtinai kartu, bet darytų produktyvaus, pagrinde užsiėmė destruktyviu kerštavimu, politinio erzelyno kėlimu, santykių aiškinimusi. (...) Ir jei mūsų poilitikai užsiims tik santykių aiškinimųsi, kerštavimu ir galvojimu tik apie tai, kas buvo ir ką apkaltinti, tai Lietuva nesivystys, mūsų žmonės neturės to dėmesio, kurio nusipelno, ekonomika pradės strigti ir gali būti visokiausių pasekmių“, - LRT televizijai yra sakiusi D. Grybauskaitė.

Po šio pasisakymo, prezidentė ėmėsi konkrečių veiksmų - bandė organizuoti bendrą vakarienę, kurioje dalyvautų ministro pirmininkas S. Skvernelis, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LŽVS) partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Tačiau šis bandymas baigėsi nesėkme.