Standartiniai pikapai bei keturiais ratais varomi visureigiai užtikrina didelį pravažumą, tačiau kai kuriems žmonėms to nepakanka – jie griebiasi modifikacijų, teigiama bekelės entuziastų čempionato „4x4 Perimetras“ organizatorių išplatintame pranešime žiniasklaidai. Jeigu kasdieniams lengviesiems automobiliams entuziastai montuoja nestandartinius ratlankius, slenksčius bei kitas apdailos detales, didesnio pravažumo modelių tobulinimo mados yra kitokios.

Svarbiausia išsiaiškinti poreikius

Svarbiausias dalykas, kaip ir daugelyje kitų sričių, čia yra poreikių išsiaiškinimas. Tobulinant viską iš eilės, visureigio kaina greitai išaugs dvigubai, tad svarbu atsirinkti tai, kas svarbiausia.

„Kasdieniniams krosoveriams klientai dažniausiai pageidauja pokyčių išvaizdoje. Kartais, jei tenka daugiau nuklysti nuo kelio, montuojame metalinę dugno apsaugą. Kalbant apie pikapus, visada deriname išvaizdą kartu su praktiškumu – klientai labai skirtingi ir vieno trafareto neturime. Kiekvieną kartą reikia atsižvelgti į individualius poreikius“, – teigia visureigių modifikacijomis užsiimančios įmonės „Hardman 4x4 Accessories“ atstovas Tomas Sakalauskas.

Pavyzdžiui, medžiotojams reikalingas automobilio atributas – gale sumontuota vadinamoji gervė.

Pasivažinėjimų bekele mėgėjai „gervę“ montuoja priekyje ir didelį dėmesį skiria dugno apsaugoms. Kartais siekiama turėti didesnę prošvaisą, tad montuojami kiti amortizatoriai bei spyruoklės.

Norintys tik patobulinti visureigio išvaizdą, priekyje montuoja lankus, kapoto deflektorius, specialius buferius bei platesnes ratų arkas, ratlankius.

Neatsiejamas abiejų modifikavimo krypčių atributas – padangos. Prastuose keliuose specialios „All Terrain“ tipo padangos padidina pravažumą, o visureigis atrodo daug agresyvesnis. Tiesa, tokios padangos yra mažiau komfortiškos važiuojant didesniu greičiu, automobilis taip pat vartoja daugiau degalų.

Populiariausi – pikapai

Kokio tipo modeliai tobulinami dažniausiai? Kalbant tiek apie išvaizdą, tiek pravažumą, atsakymas yra vienas – pikapai.

„Juos modifikuoti ne tik lengviausia – jie geriausiai pritaikomi įvairiam laisvalaikio praleidimo būdui“, – teigia visureigių modifikavimo dirbtuvių atstovas T. Sakalauskas.

Pikapai jau nebėra automobiliai, skirti tik itin prastiems keliams – naujausiuose modeliuose yra aukšto lygio komforto įranga kaip aplinkinio vaizdo kameros, navigacinės sistemos, odinės sėdynės ir t. t., o jais važiuoti patogu ir tolimesnius atstumus. Pavyzdžiui, nuo 2015 m. gaminamo „Nissan Navara“ gale montuojama nepriklausomo tipo pakaba, užtikrinanti komfortą ilgose kelionėse, o pakrovimo lygis dėl to nesumažėjo. Šio modelio platforma pasinaudojo ir kitais vardais pavadintus pikapus sukūrė ir „Renault“ bei „Mercedes-Benz“, tad praktiškai pusė Lietuvoje parduodamų pikapų turi komfortišką nepriklausomą galinę pakabą.

Projekto "Igo2Dakar" visureigis

Geras pikapo universalumo pavyzdys yra #iGo2Dakar projektas – du automobilių sporto entuziastai, Mindaugas Plukys ir Andrius Laucius, praėjusį sausį „Nissan Navara“ modeliu keliavo paskui Dakaro maratono dalyvius ir Pietų Amerikoje įveikė apie 10 tūkst. km. Lietuvoje modifikuotas pikapas (jam buvo sumontuoti papildomi žibintai, padangos, „Old Man Emu“ pakaba ir kiti atributai) dvi savaites tapo namais ant ratų – čia buvo valgoma, dirbama, kartais miegama ir beveik visą laiką kažkur važiuojama.

Šiais metais automobilis tobulinamas toliau – jam sumontuoti specialūs bekelei skirti aliumininiai „Rival“ buferiai, tempimo „gervė“, papildomi galingi „Lazer“ firmos žibintai. Kiekvienas atributas turi savo paskirtį: buferiai lengvesni ir tvirtesni už standartinius, jų forma padidina nuvažiavimo ir užvažiavimo kampus. „Gervė“ skirta greitai pagalbai užklimpus, o papildomi žibintai – dar geresniam kelio apšvietimui tamsiu paros metu.

Ar galima tiek modifikacijų atlikti visureigiui, o ne pikapui? Kas be ko, tačiau viskas atsiremia į kainos ir praktiškumo santykį. O čia pikapai, vertinant jų pradinę kainą, pravažumą, patikimumą bei talpą – nepralenkiami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)