Parodos estetinė ir emocinė mintis plėtojosi dokumentinės fotografijos kūrybinės sesijos sistemoje. Uždara teritorija, atskirta vandeniu ir valstybės siena, į pasaulį besiremianti Klaipėdos Smiltyne, daugiakultūris Neringos miestas – erdvė kurioje fotografai paniro į kūrybinius ieškojimus. Pasirinkę priartėjimo jausmus bei kryptis su aplinka, fotografai paskutinę balandžio savaitę laisvai, be išankstinių nuostatų Kuršių nerijoje kūrė vizualinę ir jausminę refleksiją.

Parodos pristatyme apsilankiusieji atrado individualių ir bendrų patirčių, grąžinančių juos ne tik į Kuršių neriją, kur didžiąja menininke tampa gamta, leidžianti pajusti mūsų jausmus ir prigimtį, bet ir į savo vidinį pasaulį, nes dažniausiai mes visi fotografuojame save, nors mums patiems atrodo, kad fotografuojame kitus ar gamtą. Parodos lankytojai kviečiami įsitraukti į šį atvirą-uždarą pokalbį savo artimoje aplinkoje, naudojant introspekcijos (savistabos) metodą, kuris leis gilintis į savo vidinį pasaulį, stebėti savo mintis, nuotaikas ir jausmus.

Pristatymą apibendrino Tomo Žiburkaus gongų meditacija, surengta ant Vilnelės kranto. Parodos autoriai atvykusius vaišino savo gamybos vaišėmis. Paroda eksponuojama iki rugpjūčio 10 d. Užupio galerija "Galera" dirba antradienį - šeštadienį nuo 12.00 iki 18.00 val.

Naujos iniciatyvos „Nerijos laboratorija“ surengos kūrybiškumo sesijos meno vadovo Gintauto Trimako pasiūlytame modulinio kūrybinio vystymo procese – meistriškumo pamokose Vilniuje ir 7 dienų praktikoje Kuršių nerijoje dalyvavo ir parodoje savo išjautimais fotografijomis dalijasi: Liucija Karalienė, Tadas Kazakevičius, Elijus Kniežauskas, Paulius Peleckis, Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė, Jonas Staselis, Gerda Šeirė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)