16-metis lietuvis diską numetė 52 m 46 cm.

Atrankoje dalyvavo 16 atletų. Į finalą pateko 12 sportininkų.

Vaikinų trišuolio atrankoje (23 dalyviai) 16-metis Vilius Junevičius pagerino asmeninį rekordą (14 m 38 cm), tačiau užėmė 15-ąją poziciją ir į finalą nepateko. Iki geriausių 12-uko lietuviui pritrūko 6 cm. 16-metis Paulius Ivaškevičius atrankoje liko 19-as (14 m 1 cm).

Septynkovės varžybose Olivija Vaitaitytė po keturių rungčių užima 14-ąją vietą. 16-metė lietuvė turi 3027 taškus.

O. Vaitaitytė 100 m barjeriniame bėgime buvo 16-a (15,16 sek.), šuoliuose į aukštį pakartojo asmeninį rekordą (1 m 66 cm) ir užėmė devintąją vietą, rutulio stūmime taip pat gerino asmeninį rekordą (11 m 63 cm) ir buvo 14-a, o 200 m bėgime užėmė 15-ąją poziciją su dar vienu savo geriausiu rezultatu (26,40 sek.).

Pirmauja ispanė Maria Vicente (3747 tšk.).

Varžybose dalyvauja 19 sportininkių. Jos penktadienį varžysis dar trijose rungtyse - šuoliuose į tolį, ieties metime ir 800 m bėgime.

2000 m kliūtinio bėgimo atrankoje (31 bėgikė) 16-metė Meda Repšytė finišavo per 7 min. 6,67 sek. ir pagerino Lietuvos 18-mečių rekordą. Lietuvės rezultatas tarp 31 atrankos dalyvės buvo 22-as. Į finalą pateko 15 bėgikių.

800 m antrajame atrankos bėgime 17-metė Dominyka Petraškaitė liko septinta (2.15,24), o taip pat 17-metė Augustė Žikaitė penktajame bėgime finišavo penkta (2.15,62). Tarp 44 atrankos dalyvių D. Petraškaitės rezultatas buvo 27-as (30-oji galutinė vieta), o A. Žikaitės - 29-as (32 vieta).

Vaikinų šuolių į aukštį atrankoje 16-metis Augustas Bukauskas trečiuoju bandymu įveikė 2 m aukštį ir liko už finalo ribų, užimdamas 14-ąją vietą. Norint kovoti dėl medalių, kartelę 2 m aukštyje reikėjo peršokti pirmuoju bandymu. Į finalą pateko 12 sportininkų.

Merginų šuolių į tolį atrankoje (25 dalyvės) 17-metė Luka Garšvaitė liko 23-ia (5 m 37 cm).

Iš viso Europos jaunių čempionate dalyvauja 27 Lietuvos lengvaatlečiai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.