Nuo ankstyvo ryto Londono Dagenhamo rajone esančiame Jim Peters lengvosios atletikos stadione rinkosi organizatoriai ir dalyviai. Bėgimui buvo užregistruota 10 komandų ir kiekvienai iš jų buvo skirta 10 km distancija (25 stadiono ratai) fiksuojant komandos laiką.

Pirmoji, kaip ir priklauso vieniems iš renginio organizatorių, startavo „Jungtinės Karalystės Lietuvių bendruomenės“ komanda, sudaryta vos iš keleto bėgikų, tačiau jie nustatė puikų tempą po jų bėgusioms komandoms. Po jų startavo gausiausia „Gintaras BC“ komanda, kurie aistringai vieni kitus palaikydami ir padrąsindami, vieną po kito suko ratus perduodami trispalvę estafetės lazdelę.

Saulės kaitrai vis labiau stiprėjant, estefetę perėmė komanda „Godessess“ ir savo nusiteikimu leido visiems suprasti, kad atvyko užfiksuoti kuo geresnį distancijos įveikimo laiką. „Geltona“ komanda distanciją dalijosi tik trise ir rodė pagirtiną ištvermę bei motyvaciją, o įveikę jiems skirtus kilometrus, nutarė pamažinti kilometrų naštą dar ir po jų bėgusiai rinktinei bėgikų komandai.

Šios komandos gretose trispalvę lazdelę nešė ir vaikai, ir suaugusieji, o žiūrovų palaikymas suteikė jiems dar daugiau jėgų. Artėjant vidurdieniui, į stadioną atvyko Lietuvos Šaulių sąjungos kuopos atstovai, kurie susirinkusiems pristatė Šaulių sąjungos veiklą, istoriją ir kartu su renginio organizatoriais surengė keletą šaunių sportinių estafečių vaikams ir suaugusiems bei apdovanojo juos atsivežtais šauliškais prizais.

Nepaisant saulės kaitros, tempas bėgimo takelyje nemažėjo, o vos iš dviejų asmenų sudaryta komanda „Pavėjui“ savo greičiu ir ištverme stebino ir varžovus, ir palaikančiuosius. Kita komanda, pradėjusi sukti ratus aplink stadioną, į šį renginį atvyko net iš Peterboro miesto ir komandos sudėtyje turėjo nenuilstančią ilgų distancijų bėgikę, kuri buvo ir vyriausia šio bėgimo dalyvė. Ši spalvinga ir vien iš moterų sadaryta komanda savo puikia nuotaika ir šypsenomis atgaivino ir iki tol vyravusią puikią atmosferą, o takelį užleido Britanijos lietuvių sporto asociacijos komandai, kurios gretose bėgo šios organizacijos nariai, keletas jaunųjų bėgikų ir keli nenuilstatys, prieš tai bėgusių komandų nariai.

Taip pat žaliojoje stadiono vejoje netrūko pramogų vaikams: jaunosios menininkės puošė vaikų veidus gražiais piešiniais, mažiausieji šokinėjo pripučiamoje pilyje, vyresnieji varžėsi estafetėse, o išalkusius savo skanėstais vaišino vieni iš renginio rėmėjų, kompanijos „Makromilk“ atstovai. Švietimo ministerijos atstovės iš Lietuvos besidomintiems papasakojo apie galimybes studijuoti Lietuvoje bei išdalino taip visiems saulėtą dieną reikalingas kepuraites nuo saulės.

Kovos bėgimo takelyje jau artėjo į pabaigą, o paskutninės dvi komandos „Žalia“ ir „JKLJS“ viena paskui kitą tirpdė paskutiniuosius ratus, bei artino dalyvius prie akimirkos, kai paaiškės greičiausios šio šventinio bėgimo komandos. Ratų skaičiavimo lentai fiksuojant paskutiniuosius ratus, dalyvių pasveikinti atvyko ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje, Jo ekselencija Renatas Norkus, kuris kartu su visais bėgikais ir žiūrovais įveikė paskutinįjį 250-ąjį ratą.

Daugelyje veidų matėsi nuovargis, tačiau šypsenos nepradingo ir visi draugiškai šnekučiudamiesi laukė bėgimo rezultatų, fotografavosi ir dalinosis įspūdžiais. Šimtmečio bėgimo nugalėtojais tapo komanda „Gintaras BC“, antroje vieta liko komanda „Geltona“, o trečioje – komanda „Pavėjui“. Grečiausieji buvo apdovanoti medaliais, atminimo dovanomis ir rėmėjų įsteigtais prizais, tačiau ir kiti bėgikai neliko pamiršti, bei gavo atminimo medalius ir renginio rėmėjų prizus.

Estafetės lazdelė, įveikusi visus 100 kilometrų, kartu su bėgimo dalyvių sąrašu buvo perduota saugoti ambasadoriui, kad prisiminimas apie šią šimtemečio šventę išliktų ilgam. Prieš išsiskisrtant visi broliškai sustojo ratu ir pasveikino vieni kitus komandiniu šūkiu – „Mes už Lietuvą“!

Britanijos lietuvių sporto asociacijos, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės, Britanijos lietuvių krepšinio lygos ir Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos vardu dėkojame renginio dalyviams, žiūrovams ir ypač bendruomenės savanoriams bei renginio rėmėjams, kurie padėjo kaip galėdami, kad ši šventė įvyktų, būtų įdomi ir įsimintina.

Dėkojame „A13 Steel“, „Makromilk“, „Mamukas“, „Ministry of Printing“, „Poplar Vets“, laikračiui „Tiesa“, Lietuvos Šaulių sąjungos atstovams bei Švietimo ministerijos atstovams.