Savų sirgalių įkvėpti „Cavaliers“ rungtynes pradėjo su išskirtiniu susikaupimu bei ryžtu, o pirmuosius taškus Kevinas Love'as tolimu metimu pelnė sužaidus vos 11 sekundžių.

Kol svečių ekipa sudarė pirmame ketvirtyje apšilimą surengti nusprendžiusių krepšininkų įspūdį, arenos šeimininkai nemažino apsukų ir susikrovė ankstyvą pranašumą. Įsielektrinusią atmosferą dar labiau sustiprinti sugebėjo LeBronas Jamesas, sukūręs vieną gražiausių šių metų finalo serijos epizodų.

Susidūręs su starto penkete rungtynes antrą kartą iš eilės pradėjusio JaVale'o McGee gynyba ir neradęs perdavimą priimti pasirengusių komandos draugų, Jamesas nusprendė atlikti perdavimą sau pačiam. Kamuolį nuo lentos užsimetęs „Cavs“ lyderis šį sprendimą pavertė galingu ir nepamirštamu dėjimu į bejėgių „Warriors“ krepšį.

Sugrįžimas į Ohajo valstiją pažadino geriausias Love'o ir J. R. Smitho savybes. Puikiai startavę LeBrono pagalbininkai nesiliovė didinti 12 taškų ribą neužilgo pasiekusios šeimininkų persvaros.

Kovoje dėl atšokusių kamuolių absoliučiai dominavę „Cavaliers“ sugebėjo uždaryti varžovų snaiperių Stepheno Curry ir Klay Thompsono duetą, tačiau estafetę iš NBA finalų rekordą antrame susitikime pagerinusio Curry sėkmingai perėmė Kevinas Durantas.

Pavojingiausiu Kalifornijos klubo ginklu jau pirmame kėlinyje tapęs KD per pirmąsias dvylika minučių pelnė 13 taškų ir užfiksavo itin retą statistinį pasiekimą. Krašto puolėjas surinko visus 7 per ketvirtį „Warriors“ atkovotus kamuolius.

Duranto kovingumas leido svečiams prieš antrąjį ketvirtį atsilikti tik vieno taško skirtumu, tačiau užtikrintai rungtyniavę „Cavaliers“ netruko susigrąžinti dviženklį pranašumą bei pasiekti naują didžiausią šioje finalo serijoje turėtą persvarą – 50:37.

Trylikos taškų atotrūkį šeimininkai įgavo po dar vieno puikaus Love'o tritaškio. Klivlando aukštaūgis dar iki ilgosios pertraukos pasižymėjo dvigubu dubliu, surinkdamas 15 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Netikėtu atradimu tapo ir pastaruoju metu nerungtyniavęs Rodney Hoodas. Iš Jutos „Jazz“ vasarį į Klivlandą atvykęs atakuojantis gynėjas sužaidė rezultatyviausias savo atkrintamųjų varžybų rungtynes vilkint „Cavaliers“ aprangą.

Kitoje barikadų pusėje strigę Curry ir Thompsonas kartu per pirmąsias 24 minutes pataikė tik 1 iš 9 tritaškių, tačiau jų problemas puolime su kaupu kompensavo Durantas. Antrą kėlinį tritaškiu užbaigęs puolėjas sumažino didžiąją ketvirčio dalį dviženkliu skirtumu atsilikusių čempionų atsilikimą iki šešių taškų.

Šį deficitą „Warriors“ panaikinti sugebėjo per mažiau nei tris trečio kėlinio minutes. Aštuonis taškus per šią atkarpą pelnęs McGee įžiebė svečių spurtą 11:3, padėjusį pamatą itin įtemptai antrajai rungtynių pusei.

Taškas į tašką besiklostęs mačas savo kulminaciją pasiekė ketvirto kėlinio pabaigoje. Likus trims minutėms „Cavaliers“ turėjo vieno taško persvarą, kurią Curry panaikino sudėtingu metimu po prasiveržimo.

Jau kitoje atakoje snaiperis pataikė pirmąjį savo rungtynių tritaškį, tačiau kitoje aikštės pusėje pirmą tolimą metimą smeigė ir Jamesas, likus pusantros minutės sumažinęs Klivlando komandos atsilikimą iki minimalaus.

Į karaliaus šūvį gražiu dėjimu atsakė po septyniolikos dienų pertraukos grįžęs Andre Iguodala, o atsakomoji „Cavaliers“ ataka baigėsi netaikliu Tristano Thompsono metimu.

Tašką šiame susitikime padėjo „Warriors“ trijų taškų persvarą itin tolimu tritaškiu padvigubinęs Durantas, sužaidęs rezultatyviausias atkrintamųjų varžybų rungtynes savo karjeroje. Svarbiausia čempionų pergalės priežastimi tapęs puolėjas pakartojo praėjusiais metais matytą situaciją – 2017-ų metų finalo trečiojoje dvikovoje Klivlande svečių triumfą taip pat nulėmė jo tolimas šūvis.

Pralaimėjimas nutraukė „Cavaliers“ aštuonių namuose iškovotų pergalių seriją. Pastarąjį kartą „Quicken Loans“ arenoje Klivlando krepšininkai nesėkmę buvo patyrę dar pačioje atkrintamųjų varžybų pradžioje, kai pirmoje pirmo etapo dvikovoje pripažino Indianos „Pacers“ pranašumą.

Ant bedugnės krašto atsidūrusios komandos laukia beveik neįmanomas iššūkis – per visą NBA istoriją nė viena komanda nėra laimėjusi atkrintamųjų varžybų serijos, kurioje atsiliko rezultatu 0:3.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 33 (13/28 met., 1/6 trit., 6/7 baud., 10 atk. kam., 11 rez. perd., 2 blk., 4 kl.), Kevinas Love'as 20 (6/13 met., 3/7 trit., 13 atk. kam.), Rodney Hoodas 15 (7/11 met., 6 atk. kam., 2 blk.), J. R. Smithas 13 taškų (3/10 trit.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 43 (15/23 met., 6/9 trit., 7/7 baud., 13 atk. kam., 7 rez. perd.), Stephenas Curry 11 (3/16 met., 1/10 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Draymondas Greenas (9 rez. perd.), JaVale'as McGee (5/7 met.), Jordanas Bellas ir Klay Thompsonas (4/11 met., 2/5 trit.) po 10 taškų.

Išvengti pralaimėjimo sausu rezultatu „Cavaliers“ savoje arenoje bandys naktį iš penktadienio į šeštadienį, 4 val. Lietuvos laiku.