Trumpam reikalingas patrauklus

Užmegzdama trumpalaikį romaną moteris pirmiausia akcentuoja fizinį partnerio patrauklumą. Tačiau kai mąstoma apie ilgalaikius santykius, gerumas ir rūpestingumas tampa svarbesnis ir už fizines savybes, ir už socialinį statusą.

Kaip manote, geras (arba mielas) vaikinas – tai komplimentas?

Ne viena dailiosios lyties atstovė pasakytų, kad su malonumu susitikinėtų su „geru vaikinu“. Vis dėlto kinuose, knygose, reklamose matome kitokius siužetus: čia moterų dėmesio sulaukia toli gražu ne „mieli“ ir „geri“. Priešingai, ryžtingi ir savimi pasitikintys vyrai. Filmai ir knygos, reklama viso labo atspindi visuomenėje vyraujančią nuomonę: moterys pirmenybę teikia mačo, o ne mieliems vyrukams. Tačiau tai knygos, o kaip realybėje?

Vienai nakčiai ar visam gyvenimui?

„Gero vaikino“ fenomenu seniai domisi užsienio tyrėjai, turintys įdomių duomenų. Patikslinsime, kad šiuo atveju „geras vaikinas“ yra atsakingas, nekonfliktiškas, rūpestingas, empatiškas.

Amerikiečių psichologai Džoffris Urbanjakas ir Piteris Killmanas atliko eksperimentą. Pažinčių portale jie sukūrė tris išgalvotus jaunuolių profilius, kuriuos sąlyginai pavadino „šaunus vaikinas“, „neutralus vaikinas“ ir „mačo“. Kiekviename profilyje buvo patalpinti apmąstymai, koks yra „tikras vyras“. Šaunusis jį apibūdino kaip gerą, dėmesingą, kuriam pirmiausia svarbu patenkinti partnerę, o ne pačiam patirti malonumą.

Neutralusis – kaip žmogų, žinantį, ko nori, ir mokantį to pasiekti, kuris vertina partnerę.

Mačo nuomone, „tikras vyras“ žino, ko nori, ir to pasiekia, laiko visus „ant trumpo pavadžio“ ir nekenčia visokių ten „seilėjimųsi“.

Vėliau 200 eksperimente dalyvavusių studenčių buvo pasiūlyta įvertinti profilius ir išsirinkti tą, su kuriuo jos norėtų eiti į pasimatymą.

Rezultatai nustebino tyrėjus: šaunųjį vaikiną merginos pasirinko du kartus dažniau nei neutralųjį ir net 8 kartus dažniau nei mačo. Beje, šis pasirinkimas nepriklausė nuo fizinio vaikinų patrauklumo.

Merginų vertinimu, šaunusis vaikinas turėjo daugiau perspektyvų kaip potencialus sužadėtinis, pastovus vaikinas ar draugas, su kuriuo sietų platoniški santykiai. Tiesa, trumpalaikiam ryšiui jis netiko visai.

Šią hipotezę patvirtina dar dviejų JAV psichologų Norman Lee ir Duglaso Kenriko tyrimo išvados: užmegzdamos trumpalaikį romaną moterys pirmiausia dėmesį kreipia į fizinį vyro patrauklumą. Tačiau jeigu partnerio ieškoma ilgalaikiams santykiams, rūpestingumas, nuoširdumas, empatija laimi prieš grožį.

Būti geram nepakanka

Mokslininkų išvados – gera žinia „šauniesiems“ vaikinams. Tačiau šansų patraukti moterų dėmesį jie turės dar daugiau, jeigu prie išvardintų gerųjų savybių jie dar mėgs dominuoti. Tokiu atveju moterims jie atrodo patrauklesni ir fiziškai, ir seksualiai. Tiesa, tik noras dominuoti moterų akyse stipriosios lyties atstovų patrauklumo nedidina.

Psichologai Dž.Urbanjakas ir P.Killmanas taip pat pažymi, jog iš „gero vaikino“ moterys vis dėlto tiksi tam tikrų „bonusų“. Pavyzdžiu, jis turėtų domėtis moters pomėgiais ir interesais. Arba būti ryškia asmenybe, galinčia moterį sudominti savo pomėgiais. Mat, ironizuoja psichologai, joks vaikinas nebus geras, jeigu paaiškės, kad yra didžiulis nuoboda.