Sensacija užfiksuota Herninge, kur B grupės mače viena pagrindinių turnyro favoričių laikoma Kanada tik po pratęsimo 2:1 (1:0, 0:0, 0:1; 1:0) įveikė Latvijos rinktinę, iškovojusią svarbų tašką.

Daugiau nei du kartus už varžovus daugiau smūgiavę kanadiečiai (33 prieš 15) didžiąją susitikimo dalį buvo priekyje po to, kai jau 2:51 min. pasižymėjo Niujorko „Islanders“ puolėjas Anthony Beauvillier.

Tačiau kovingieji latviai trečiame kėlinyje rezultatą išlygino: 41:50 min. pratęsimą išplėšė tikslus 20-mečio gynėjo Kristiano Rubinio metimas.

Visgi pratęsime savo pranašumą įrodė planetos vicečempionai Kanados ledo ritulininkai: jau 46 sekundę pergalingą įvartį pelnė Edmonto „Oilers“ snaiperis Connoras McDavidas.

Tam, kad patektų į ketvirtfinalį, latviams antradienį būtina nugalėti šeimininkę Daniją – per pagrindinį laiką, pratęsimą arba baudinių seriją.

Kitame pirmadienio mače Čekijos komanda A grupėje Kopengahoje 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) palaužė Austrijos pasipriešinimą ir užsitikrino trečią poziciją..

Du įvarčius čekams įmušė Las Vegaso „Golden Knights“ puolėjas Tomas Hyka.

Čempionate dalyvauja 16 rinktinių, suskirstytų į dvi grupes.