Didžiausia intriga buvo vienviečių kanojų 1000 m varžybose, kur susitiko Europos čempionas ir Europos žaidynių nugalėtojas Henrikas Žustautas bei pasaulio jaunimo čempionas Vadimas Korobovas.

Antrus metus iš eilės Lietuvos taurę iškovojo V. Korobovas. Jis distanciją įveikė per 4 min. 9,318 sek. Antrąją vietą užėmęs H. Žustautas nuo nugalėtojo atsiliko 5,984 sek.

H. Žustautas poroje su Ilja Dovidovskiu antrojoje vietoje liko ir dviviečių kanojų varžybose. 1000 m distancijoje čempionų titulą apgynė Jevgenijus Kuračionokas ir Osvaldas Murza (3 min. 48,12 sek.). Nugalėtojai artimiausius persekiotojus aplenkė 6,64 sek.

Vienviečių baidarių 1000 m varžybas užtikrintai laimėjo Ričardas Nekriošius, distanciją įveikęs per 3 min. 52,1 sek. Dar vieną pergalę R. Nekriošius kartu su Andrejum Olijniku iškovojo dviviečių varžybose. Nugalėtojai nuotolį įveikė per 3 min. 24,08 sek.

Vienviečių baidarių 500 m varžybose vyko atranka į keturvietės baidarės įgulą, kuri atstovaus Lietuvai svarbiausiose tarptautinėse varžybose. Labai atkakli kova vyko tarp porininkų A. Olijniko ir R. Nekriošiaus. Nugalėtoju tapęs A. Olijnikas (1 min. 43,38 sek.) antrąją vietą užėmusį R. Nekriošių aplenkė vos 0,44 sek. Toliau išsirikiavo broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai, penktąją vietą užėmė Edvinas Ramanauskas, šeštąją – Aurimas Lankas.

Atsižvelgdami į šiuos rezultatus, Lietuvos rinktinės treneriai formuos keturvietės baidarės įgulą. Ši distancija yra įtraukta į 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programą. Praėjusį sezoną keturvietę irklavo A. Lankas, E. Ramanauskas ir broliai Maldoniai.

Moterys varžėsi 500 m nuotolyje. Vienviečių kanojų varžybas laimėjo Gabrielė Čerepokaitė. Vienviečių baidarių varžybose greičiausia buvo estė Anette Baum, antrąją vietą užėmė lietuvė Gabija Šeškutė. Pastaroji kartu su Arina Kavaliauskaite laimėjo dviviečių baidarių varžybas.

Sekmadienį 14 val. varžybos vyks 200 m distancijoje, jas tiesiogiai transliuos DELFI TV.

Daugiausia tituluotų baidarininkų susirinks vienviečių varžybose. Praėjusiais metais Lietuvos taurę laimėjęs ir Lietuvai pasaulio bei Europos čempionatuose atstovavęs Artūras Seja kovos su olimpiniais prizininkais A. Lanku ir E. Ramanausku, Europos čempionato prizininku Ignu Navakausku ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse penktąją vietą užėmusiu A. Olijniku.

Po taurės varžybų paaiškės Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri dalyvaus kitą savaitgalį Vengrijoje vyksiančiose pasaulio taurės varžybose ir kovos dėl kelialapių į Europos čempionatą.