Jos kreipimąsi paskatino žiniasklaidoje pasirodžiusių publikacijų paskelbtos aplinkybės bei valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) generalinio direktoriaus Sigito Puodžiuko teiginiai apie konservatorių lyderio G. Landsbergio uošvio E. Z. Čijausko priėmimo į darbą aplinkybes.

Žiniasklaidoje skelbta, kad ŽŪIKVC generalinis direktorius S. Puodžiukas viešai prisipažino, kad galimai „neturėjo pasirinkimo“ įdarbinant E. Z. Čijauską, „buvo priverstas“ tai padaryti, E. Z. Čijausko įdarbinimą susiejo su netiesioginiu spaudimu asmenų, kurie įvardinti kaip „ministerijos atstovai“ ir „aukštesni žmonės“.

Seimo narė A. Širinskienė sako, kad valstybės tarnyboje tokie reiškiniai netoleruotini, ir prašo teisėsaugos institucijų pradėti ikiteisminį tyrimą: „Iš viešai paskelbtos informacijos yra visos prielaidos įtarti, kad E. Z. Čijauskas į darbą buvo priimtas neįvardintiems aukštiems valstybės tarnautojams galimai prekiaujant poveikiu ir piktnaudžiaujant jiems suteiktais įgaliojimais. Suprantama, kad tokia praktika buvo dažna ankstesnėse vyriausybėse, ir panašu, kad TS-LKD partija taip sprendė savo įtakingų politikų šeimos narių įdarbinimo problemas. Tokios, demokratijos principų nepripažįstančioms šalims būdingos, „tradicijos“ Lietuvoje negali būti toleruojamos ir turi sulaukti teisinio įvertinimo“.

Jos teigimu, nurodytos aplinkybės leidžia daryti prielaidas, kad įdarbinant E. Z. Čijauską galimai buvo įvykdytos veikos, nurodytos Baudžiamojo kodekso 228 (Piktnaudžiavimas) ir 226 (Prekyba poveikiu) straipsniuose.

Pasak Seimo narės A. Širinskienės, LVŽS siekia, kad šalyje būtų pažabota korupcija ir visos jos apraiškos ne tik valstybės tarnyboje, bet ir valstybės įmonėse.