Išgirdo mušamo vaiko verksmus

„Grįžau į namus, pasistačiau automobilį ir išgirdau baisų garsą – tėvai kažkuo stipriai ir daug mušė savo vaiką. Aiškiai girdėjosi ir iš garsų, ir iš vaiko verkimo, ir iš tėvų kalbų: „Gausi dar“, – pasakojo Giedrė, kuri neliko abejinga ir iš karto iškvietė policijos pareigūnus.

„Verkiau pati nuo tokių garsų! Paskambinau 112, atvyko pareigūnai, bet kol atvyko, vaikas jau nutilęs buvo, – įvykių eigą apibūdino panevėžietė. – Parodžiau, iš kur maždaug sklido garsas, jie nuėjo ieškoti.“

„Tėvai tam vaikui šaukė: skaičiuojam iki dešimt, atsiprašai arba daugiau gausi, – girdėtus šauksmus prisiminė Giedrė. – Ir plakė jį ten. Kaimynai, matyt, kurti.“

Į nurodytą pusę nuėję pareigūnai nieko nepešė. „Lūkuriavau, nes buvo labai neramu. Jau galvojau, kad pareigūnai išeis su mušeikomis, o jie vieni išėjo, sėdo į automobilį ir nuvažiavo, – nusivylimą liejo moteris. – Vaikas paliktas toliau tokiems tėvams?“

Po to, kai pareigūnai sėdo į automobilį ir išvažiavo, Giedrė pastebėjo, kad viename lange buvo užtamsinti langai. „Bute, kuriame aš asmeniškai įtariau smurtaujant, po policijos išvykimo buvo nuleisti roletai. Bet negaliu garantuoti, kad tai būtent tas langas“, – DELFI pasakojo Giedrė.

Vaiko šūksnius netoli namų moteris girdėjo pirmą kartą. Tiesa, ji tikino, kad niekuomet toje vietoje nepalieka automobilio, tad tai, jog jį paliko būtent ten ir išgirdo vaiko riksmus – atsitiktinumas.

Policijai trūksta tikslumo

Panevėžietė Giedrė istorija pasidalijo feisbuke, taip pat parašė ir Panevėžio bei Lietuvos policijai, ką daryti tokiu atveju. Deja, gauti atsakymai nenudžiugino. Lietuvos policija atsiuntė atsakymą, kad „sunku pasakyti nežinant visų aplinkybių.“

Panevėžio policijai feisbuke žinutę išsiuntusi Giedrė gavo automatinį atsakymą, kuriame buvo nurodyta, kad tikslesnį atsakymą policija pateiks per dvi darbo dienas: „Sveiki! Ačiū, kad susisiekėte! Atsakysime kaip galėdami greičiau (ne vėliau kaip per dvi darbo dienas).“

DELFI susisiekus su Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyr. specialiste Rasa Meište, ši patvirtino, kad toks iškvietimas buvo užfiksuotas.

„Pranešėja nurodė, kaip ji mano, iš kurio buto sklido garsas. Stovėdama kieme nurodė langus, kuriuose degė šviesa. Pareigūnai tuos butus patikrino, apėjo laiptinę, jokio triukšmo nesigirdėjo. Patikrino, dar kurį laiką pabuvo kieme, tačiau joks pažeidimas neužfiksuotas“, – teigė R. Meištė.

Pasidomėjus, ar tokį iškvietimą gavę pareigūnai turėtų informuoti Vaiko teisių apsaugos skyrių, R. Meištė patikino, kad būtinas tikslumas: „Į kiekvieną butą neisime, nesibelsime. Jei būtų tiksliai nurodžiusi, pareigūnai būtų patekę į vidų ir jei pranešimas būtų pasitvirtinęs, tai taip.“

Iš karto po to, kai DELFI susisiekė su Panevėžio apskrities policija, atsakymą gavo ir panevėžietė Giedrė: „Laba diena. Atvykę į iškvietimą pareigūnai patikrino nurodyto namo laiptinę, butus. Nebuvo girdėti jokio triukšmo, vaiko verkimo ar barnių, todėl ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas. Dėkojame, kad esate pilietiška, tačiau pritrūko tikslesnės informacijos.“

Ragina netylėti

Panevėžio miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Marija Masiliūnienė DELFI teigė, kad tokie atvejai privalo būti išnagrinėti ir ragino vaiko verksmą girdėjusią moterį kreiptis į juos.

„Prašome Vaiko teisių apsaugos skyriui nurodyti tikslų adresą, važiuosime ir bandysime išsiaiškinti, kas ten gyvena, kaip viskas yra. Tada stebėsime, skirsime socialinius darbuotojus. Reikia nurodyti adresą, kur tas vaikas skriaudžiamas“, – teigė M. Masiliūnienė.

Jos teigimu, Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai reaguoja į įvairius pranešimus: tiek anoniminius skambučius telefonu, tiek elektroninius laiškus.