„Istorikai, politikai ir aktyvūs visuomenės veikėjai, Lietuvos laisvės kovotojai ir gynėjai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, į postamento Lukiškių aikštėje vietą įkasė šimtus lietuvių tautos laisvės kovas ir priespaudos kančias įprasminančių relikvijų, reikalaudami virš jų pastatyti Lietuvos valstybingumo simbolį Vytį ir primindami, kad Lukiškių aikštei dėl jos ypatingo istorinio statuso ir lokacijos dera būti pagrindine Lietuvos valstybės reprezentacine aikšte ir tai turi būti įtvirtinta įstatymu“, - teigė Seimo narys L. Kasčiūnas.

A. Ažubalis sakė, kad, stokojant aiškaus ir apibrėžto reglamentavimo, Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė vykdė du nesuderintus veiksmus, dėl ko šiandien turime vis dar nepabaigtą Lukiškių aikštę be memorialo, kurios ką tik pabaigta rekonstrukcija jau kupina defektų. Todėl, parlamentaro nuomone, turime nedelsti ir Nacionaliniu teisės aktu įtvirtinti pagrindinės valstybės reprezentacinės aikštės statusą ir turinį. Priėmus šį įstatymą, anot A. Ažubalio, nebeliks vietos atskirų institucijų savivalei ir galimam valstybės lėšų švaistymui.

„Atsižvelgiant į 2017 m. gegužės 2 d. išreikštą Seimo valią, taip pat vienareikšmišką visuomenės paramą Vyčio paminklui ir į tai, kad Kultūros ministerijos įvykdytas konkursas dėl Lukiškių aikštės memorialo neatsižvelgė nei į tai, nei į faktą, kad Vilniaus miesto savivaldybės atlikti aikštės rekonstrukcijos darbai parengė pamatus ir vietą būtent Vyčio paminklui, bei į tai, kad Kultūros ministerijos atsakomybėje konkursą laimėjęs projektas neatitinka paveldosaugos reikalavimų, Seimas yra įpareigotas išpildyti tautos dalies, esmingai prisidėjusios prie Lietuvos laisvės, lūkesčius ir taisyti neatleistinas Kultūros ministerijos klaidas, kurios ne tik klaidina visuomenę, bet ir žlugdo jaunų Lietuvos menininkų karjeras“, - komentavo L. Kasčiūnas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (70)