„Mes didžiai nusivylę tokia situacijos raida. Mūsų nuomone, kai politiniai ir diplomatiniai santykiai darosi įtempti, kultūriniai ryšiai ir galimybės švietimo srityje yra gyvybiškai svarbios žmonių ir organizacijų dialogo išsaugojimui“, – pažymima pranešime.

Didžiosios Britanijos vyriausybė įsteigė Britų tarybą 1934 metais kaip visuomeninę labdaros organizaciją. Rusijoje ji veikia nuo 1992 metų. Kaip pranešama organizacijos tinklalapyje, Britų tarybos partneriai Rusijoje yra Puškino muziejus, Maskvos Kremliaus muziejus, Valstybinis šiuolaikinio meno centras, šiuolaikinio meno centras „Garaž“ ir daugelis kitų.

Šeštadienį RF užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Rusija paskelbė nepageidaujamais asmenimis 23 Didžiosios Britanijos diplomatus, kurie per savaitę turi palikti šalį, uždaro jos generalinį konsulatą Sankt Peterburge ir nutraukia Britų tarybos veiklą Rusijoje.

Į Rusijos URM iškviestam Jungtinės Karalystės ambasadoriui Maskvoje Laurie`iui Bristow buvo perduota nota, kurioje pažymima, jog Rusija priėmė šiuos sprendimus, atsakydama į provokacinius Didžiosios Britanijos veiksmus ir nepagrįstus kaltinimus, kad esą RF yra susijusi su kovo 4 d. incidentu Solsberyje.

Kovo 4 d. buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija buvo paveikti nervus paralyžiuojančios medžiagos. Jie buvo rasti be sąmonės Solsberio mieste, kuris yra už 140 kilometrų nuo Londono. Dabar jie abu yra ligoninėje, jų būklė kritinė.

Didžioji Britanija apkaltino Rusiją prisidėjus prie S. Skripalio ir jo dukters apnuodijimo. Premjerė Theresa May paskelbė, kad iš šalies išsiunčiami 23 Rusijos diplomatai.

Maskva neigia turinti ką nors bendra su šiuo incidentu.