Pagal projektą, gyvūnų registravimą ir ženklinimą organizuotų savivaldybės.

Pasak parlamentaro, gyvūnų apsaugos srityje dirbančios institucijos ir nevyriausybinės organizacijos atkreipia dėmesį, kad atšauktas privalomas ženklinimas sukėlė problemų ir neatsakingi gyvūnų augintojai, nelegalūs daugintojai ir pardavėjai išvengia atsakomybės.

Tai bus antras politikų bandymas įvesti privalomą gyvūnų apskaitą.

Seimas dar 2012 metais nusprendė, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau nuo tų pačių metų vasaros privalomos registracijos atsisakyta, esą privalomas ženklinimas ir gyvūnų registracija sukėlė nereikalingą įtampą tarp gyventojų, didžioji gyventojų dalis yra tam nepasirengusi.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos sako, kad privalomas gyvūnų ženklinimas būtinas norint sudrausminti neatsakingus augintojus, nes dabar dažnai nėra galimybių nustatyti, kam priklauso nuskriaustas ar pavojingas gyvūnas. Be to, įvedus privalomą ženklinimą valstybei esą nereikės išlaikyti gyvūnų prieglaudų.

Taip pat tikimasi, kad privalomas augintinių ženklinimas bei registravimas padės apsaugoti visuomenę ir kitus gyvūnus nuo pasiutligės. Registre bus nurodyti gyvūnų augintinių vakcinavimo nuo pasiutligės duomenys ir savininkas turės visą reikalingą informaciją dėl skiepijimo pabaigos termino.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (438)