Eurolygos savaitės dvikovą Kaune „Žalgiris“ pradėjo tobulai. Per 6 minutes visus 4 dvitaškius ir 3 tritaškius pataikę Š. Jasikevičiaus auklėtiniai žengė tvirtą žingsnį į priekį – 17:10.

Kevinas Pangosas baigiantis kėliniui tapo tikra taškų gaminimo mašina – po kanadiečio tritaškio ir 4 taiklių baudų metimų iš eilės „Žalgirio“ persvara išaugo iki 15 taškų – 26:11.

Tačiau atsigavę „Chimki“ krepšininkai ėmė aktyviau žaisti gynyboje ir agresyviau pulti. Atkakliai kabintis į rungtynes pradėjusius svečius į priekį traukė Aleksejus Švedas.

Būtent šis Maskvos srities komandos lyderis inicijavo spurtą 18:1 ir padėjo „Chimki“ išsiveržti į priekį 43:38. Laimei, šaltą dušą gavę aikštės šeimininkai surado tinkamą atsaką ir įpusėjus dvikovai susigrąžino pranašumą 44:43.

Po didžiosios pertraukos svečiai pelnė 6 taškus iš eilės, tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi Paulius Jankūnas. 6 taškus iš eilės pelnęs „Žalgirio“ kapitonas išlygino rezultatą 52:52.

Atkakli kova taškas į tašką persikėlė į ketvirtą kėlinį. „Chimki“ pavyko pabėgti į priekį 68:61, tačiau B. Daviesas surengė šou, pelnė 8 taškus iš eilės ir sugrąžino aikštės šeimininkams trapią persvarą 69:68.

Nuo trijų taškų linijos pabaigoje pro šalį šaudę ir neleistinai klydę žalgiriečiai patys nulėmė rungtynių baigtį. Paskutinių minučių dramoje galiausiai saugiu atstumu į priekį „pabėgę“ svečiai triumfavo 84:74.

.@thoneycutt23 with the 👌 to seal the win.#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/t0vBdMItwk
— EuroLeague (@EuroLeague) February 9, 2018

Žalgiris“: Bandonas Daviesas 15 (4/6 dvitaškiai, 7/8 baudos), Kevinas Pangosas (1/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/6 baudos) ir Axelis Toupane'as po 13, Paulius Jankūnas 11, Aaronas White'as 7 (6 atk.k.), Edgaras Ulanovas 6, Paulius Valinskas 5, Vasilije Micičius ir Martynas Sajus po 2.

Chimki“: Aleksejus Švedas (2/7 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 4/4 baudos) ir Anthony Gillas (3/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 5/7 baudos) po 20, Tyleris Honeycuttas 17, Marko Todorovičius 8.

Statistika. „Žalgiris“ – „Chimki“

Dvitaškiai: 16/32 (50 proc.) – 15/30 (50 proc.)

Tritaškiai: 6/17 (35,3 proc.) – 11/29 (37,9 proc.)

Baudos: 24/28 (85,7 proc.) – 21/26 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 27 – 25

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 22

Klaidos: 13 – 7

Perimti kamuoliai: 6 – 6

Blokuoti metimai: 2 – 6

Pražangos: 24 – 25

Šio Eurolygos sezono pradžioje Maskvoje „Žalgiris“ pralaimėjo 77:85. Tuomet nugalėtojams 19 taškų pelnė ir 10 kamuolių atkovojo šiuo metu traumuotas Thomas Robinsonas.

Prieš rungtynes „Žalgiris“ paskelbė, kad komandai dėl ligos negalės padėti pastaruoju metu itin gerą sportinę formą demonstravęs Antanas Kavaliauskas.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais po dviejų savaičių – vasario 23-ą dieną išvykoje su Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais.