Paminėtos reabilitacijos priemonės naudingos daugeliu atvejų, tačiau sėkmingiausiai jos taikomos šiais atvejais:

Priežiūra po kelio priekinio kryžminio raiščio plyšimo operacijos;

Priežiūra po šlaunikaulio galvutės ir kaklelio ostektomijos;
Stuburo smegenų ligos;
Osteoartritas;
Nutukimas.


Po kelio kryžminio raiščio operacijos

Tai viena labiausiai paplitusių ortopedinių šunų problemų. Pažeidus priekinį kryžminį kelio raištį, neabejotinai geriausias būdas stabilumui atkurti yra operacija. Reabilitaciją po jos apima skausmo valdymas, masažas, pasyvių judesių pratimai ir šaldymas. Audiniams sėkmingai gyjant, pacientams duodami svorio perkėlimo pratimai, ėjimas vandens bėgtakiu. Šlubavimui praėjus, gyvūnas vedžiojamas su pavadėliu, įtraukiant ir lipimą į kalvas, spartų ėjimą bei risnojimą.

Po šlaunikaulio galvutės ir kaklelio ostektomijos

Šlaunikaulio galvutė ir kaklelis dažnai šalinami esant šlaunikaulio galvutės nekrozei, išnirimams, šlaunikaulio galvutės ir kaklelio lūžiams. Be to, ši operacija gali padėti esant skausmingai klubo sąnario displazijai ar osteoartritui.

Iškart po operacijos svarbiausia adekvačios skausmo mažinimo priemonės. Ankstyvoji terapija apima masažą ir švelnius, pasyvius judesius. Kai odos pjūvis sugyja, rekomenduojamas povandeninis bėgtakis. Kai šuo pradeda naudoti pažeistą galūnę, įvedami papildomi pratimai. Tokia veikla kaip korpuso raumenų stiprinimo treniruotės su „balanspadais“ ir specialais kamuoliais padeda pagerinti svorio „nešimą“.

Stuburo ligos

Dažnos stuburo problemos – tarpslankstelinių diskų liga, fibrokartilaginė embolija, degeneracinė mielopatija, stuburo traumos, uždegiminės ir CNS ligos. Klasikiniai jų simptomai – propriocepcijos trūkumas ir sunki parezė, dubens ar visų galūnių (priklausomai nuo pažeidimo vietos) paralyžius.

Įtariant stuburo smegenų ligas, labai svarbu išsamūs tyrimai. Patvirtinus diagnozę, prie gydymo prisideda ir fizinė reabilitacija. Nugaros smegenų ligomis sergantiems šunims terapijos tikslai – sumažinti skausmą, palaikyti bendrą lankstumą, užkirsti kelią raumenų atrofijai (ar ją sumažinti), atkurti koordinaciją bei propriocepciją.

Metodai priklauso nuo simptomų ir ligos, tačiau dažniausiai naudojami masažas, pasyvūs judesiai, tiksliniai pratimai su kamuoliu ir vandens terapija. Šunims su sunkia pareze ar paralyžiumi naudinga vandens terapija. Plūduriavimas stiprina mobilumą, tad šunys dažnai inicijuoja judėjimą vandenyje prieš pradėdami judėti ant žemės. Kai šuo sugeba vaikščioti be paramos, pratimai kaip žengimas per kliūtis (cavaletti) padeda gerinant bendrą koordinaciją. Tiksliniai pratimai, pvz., su kamuoliu, gali padėti sutvirtinti korpusą, išlaikyti pusiausvyrą.

Osteoartritas

Pacientams, kenčiantiems nuo osteoartrito, savijauta dažnai prastėja užburtu ratu – jaučiamas skausmas, gyvūnas mažiau juda, todėl atsiranda raumenų atrofija ir didėja svoris, tada būklė dar pablogėja.

Šioje situacijoje padėti gali skausmo valdymas analgetikais ir fizinė terapija. Nesunkūs pratimai povandeniniu bėgtakiu ar baseine didins raumenų jėgą ir ištvermę, tuo pačiu mažindami sąnarių patiriamą stresą. Kai pacientas gali, skiriami tiksliniai „svorio perkėlimą“ reguliuojantys pratimai, idealiai stiprinantys sąnarius.

Nutukimas

JAV 50 proc. 5-10 metų amžiaus šunų turi antsvorio ar yra nutukę. Tai vienas dažniausių sveikatos sutrikimų. Sveikatos problemos, kurias sukelia ar apsunkina nutukimas, yra sąnarių ir/ar kaulų raumenų sistemos ligos, pratimų ir karščio netoleravimas, plaučių bei širdies ir kraujagyslių ligos. Nors nutukimo prevencijoje didžiausias dėmesys skiriamas mitybai, negalima nuvertinti ir fizinės veiklos. Reguliarūs pratimai padeda deginti kalorijas, „atstatyti“ raumenis ir gerina šeimininkų motyvaciją. Fizinė veikla individualiai parenkama kiekvienam šuniui atskirai