aA
Šiandien Vienoje prasideda antrasis tarptautinis jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas „Edelweiss“ skirtas nepriklausomos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Jo vakarinėje programoje bus pristatytas unikalus tarptautinis projektas – „Mes niekada nebuvome vieni“.
Viena
© Shutterstock

„Mes niekada nebuvome vieni“ – tai projektas-kelionė per Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį einant muzikos keliu. Renginio metu skambės lietuvių kompozitorių kūriniai nuo M. K. Čiurlionio iki jaunosios kartos kompozitorės J. Janulytės, o siekiant sustiprinti įspūdį bei suteikti papildomų išgyvenimų, bus projektuojamos specialiai šiai temai parinktos ukrainiečių fotomenininko Sergėjaus Malikovo fotografijos.

„Vienoje lietuviška muzika skamba ne taip jau dažnai. Norėjosi publikai pristatyti visą lietuviškos profesionaliosios muzikos šimtmetį, bet kartu nepadaryti koncerto pernelyg ilgo ir varginančio. Tai tarsi muzikinė "degustacija". Į programą įtraukėme įvairios stilistikos kūrinius skirtingoms instrumentų sudėtims“, – projekto idėją pristato jo meno vadovė, pianistė, Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universiteto lektorė Veronika Kopjova, pati koncerte atliksianti ne vieną kūrinį.

Prie projekto prisijungė, šiuo metu Vienoje gyvenantis, autentiško lietuvių liaudies instrumento – birbynės – virtuozas Irmantas Andriūnas. Projekte taip pat dalyvaus sopranas Indrė Pelakauskaitė ir pianistė Eglė Kirkaitė.

„Labai norėjosi, kad lietuviškos muzikos „paragautų“ muzikantai iš kitų šalių. Mums pasisekė, kad koncerte sutiko dalyvauti puiki altistė, pasaulyje žinomos muzikų šeimos atžala Nora Romanoff-Schwarzberg“, – sako V. Kopjova. Taip pat koncerte gros dvi talentingos tarptautinių prizų savininkės jaunos smuikininkės – Djanay Tulenova iš Kazachstano iš Joanna Ruseva iš Bulgarijos bei pianistė iš Ukrainos Anastasia Kuznetsova.

Šiais metais konkursas „Edelweiss“ dedikuotas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ta proga konkurso dalyviai – jaunieji pianistai ir kameriniai ansambliai – konkursinėje programoje kviečiami atlikti lietuvių kompozitorių kūrinius bei įsteigta speciali nominacija. Dalyviai iš Azerbaidžiano mielai priėmė iššūkį ir konkursinėje programoje pasirinko groti M. K. Čiurlionio preliudus. Daug lietuviškų kūrinių gros M. K. Čiurlionio menų mokyklos pianistai, kurių mokykla delegavo net 7.

Šiais metais į konkursą atvyko daugiau nei 60 vaikų ir jaunimo iš 8 šalių: Lietuvos, Austrijos, Vokietijos, Ukrainos, Maltos, Turkijos, Azerbaidžiano ir Rusijos. Konkursas truks dvi dienas (lapkričio 30 d. – gruodžio 1 d.), konkursinę programą vertina tarptautinė 6 narių žiuri komisija. Žiuri darbui vadovaus Baku Muzikos akademijos docentas ir Antalijos valstybinės konservatorijos lektorius, pianistas Samir Mirzoev, komisijoje taip pat dirbs Kijevo R. Glier Muzikos instituto rektoriaus pavaduotoja prof. Anna Smechova, pianistės V. Kopjova ir Eglė Kirkaitė, fortepijono mokytoja-ekspertė Rasa Derbutienė, birbynininkas Irmantas Andriūnas. Konkursą organizuoja Austrijos lietuvių bendruomenė ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla. Daugiau informacijos apie konkursą: klavierwett.jimdo.com

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.