33 metų moteris iš Los Andželo tikina, kad antrą kartą gimdyti turi netrukus, tačiau, pasak gydytojos akušerės-ginekologės Rūtos Liutkevičienės, sprendžiant iš nuotraukų, ši moteris galėtų būti nėščia maždaug 25–30 savaitę. Nors, akušerės-ginekologės teigimu, kartais nėštumas gali būti mažai pastebimas, kai kurios moterys, siekdamos populiarumo, socialiniuose tinkluose gali meluoti apie tikrąjį nėštumo laiką.

Pati S.Stage neva stebisi, kaip jos pirmasis sūnus, kuris ką tik gimęs svėrė 3,6 kg ir buvo 55,8 cm ūgio, joje tilpo, mat laukdamasi pirmojo vaiko, sportininkė priaugo labai nedaug svorio ir prieš pat gimdymą gerbėjams rodė nuotraukas, kuriose ji atrodo taip, kaip dauguma moterų pirmojoje nėštumo pusėje.

Antrojo nėštumo metu iki 8-o nėštumo mėnesio S. Stage teigia priaugusi 8 kg ir tuomet svėrusi 62 kg. Per mėnesį moters apimtys ne ką padidėjo, ji netrukus turėtų gimdyti.

Modelis sulaukia įvairių atsiliepimų – vieni negali atsigrožėti puikia nėščiosios išvaizda, kiti kaltina meluojant. S. Stage tikina, jog nuotraukų neklastoja.

„Žmonės kaltina, kad nėštumo metu sportuoju, nes esu apsėsta noro gerai atrodyti. Tai netiesa. Aš tiesiog sveikai gyvenu ir esu fiziškai aktyvi. Jei moteris nėra aktyvi nėštumo metu, nesmerkiu jos, tai – kiekvienos pasirinkimas“, – sako amerikietė S. Stage.

Kultūristė teigia, kad nėštumo metu bent kas antrą dieną namuose ji sportuoja nuo 5 iki 30 minučių.

#9monthspregnant 🤰🏻countdown begins 👻 Dress: @yoinscollection

A post shared by MY FITNESS E BOOK AVAIL NOW👇🏼 (@sarahstage) on Sep 23, 2017 at 2:58pm PDT

„Nereikėtų tikėti viskuo, kas yra internete. Socialiniai tinklai gali sukelti depresiją. Žmonės deda tik tas nuotraukas, kuriose gražiai atrodo. Nemačiau nė vienos nėščiosios, atvažiavusios gimdyti, su tokiu gimdos dugno aukščiu. Taip atrodanti moteris tikrai ne gimdyvė“, – mano gydytoja akušerė-ginekologė R. Liutkevičienė.

Prieš porą metų australų modelis Erin McNaught (tuomet buvo 32-ejų) taip pat iki nėštumo paskutinių dienų socialiniuose tinkluose dalijnosi nuotraukomis, kuriose moters pilvas nedidelis, kūnas – lieknas. Britų atlikėjo Example žmona gerbėjams teigė, kad tokias formas išlaikė tik dėl sporto ir sveikos mitybos.

„Negaliu patarti, kaip sportuoti nėštumo metu, juolab kad visi esame skirtingi. Turite pasitarti su gydytoju, kuris padės sudaryti programą“, – sakė E. McNaught.

Reperio Example žmona neseniai pagimdė ir antrąjį sūnų. Prieš gimdymą jos pilvas ir vėl nebuvo žymiai padidėjęs, o kūnas išliko lieknas.

Komentaras

Gydytoja akušerė-ginekologė Rūta Liutkevičienė:

– Vienaip ar kitaip, nėštumas turi matytis, nes augant vaisiui, daugėja jo vandenų, auga gimdos dugno aukštis, moters kūno linijos pradeda ryškėti.

Būna atvejų, kai nėščiosios pilvas atrodo nedidelis, bet vaisius jame nemažas. Taip dažniausiai būna aukštoms, lieknoms, sportiškoms, treniruotoms moterims, kurių stiprus ir tvirtas raumenynas, tvirta priekinė pilvo siena, taip pat daug lemia genetika, gyvenimo būdas prieš gimdymą.

Nuo 24-os nėštumo savaitės yra matuojamas moters gimdos dugno aukštis ir stebima, ar jis auga proporcingai, nėra per žemas. Ultragarsu nustatoma vaisiaus raida, jei tai atitinka nėštumo trukmę, nerimo neturėtų būti, nepaisant to, jei nėščiosios pilvas nėra didelis.

Būna, kad įeinu į pogimdyvinę palatą pas moterį, pagimdžiusią vieną mažylį ir negaliu suprasti, ar ji jau pagimdė, ar dar ne. Kai kada priekinė pilvo siena būna ištampyta, tuomet gimda silpniau traukiasi, pilvukas dar ilgai išlieka didelis.

Yra buvę ir priešingai – nuėjau pas ką tik dvynius pagimdžiusią moterį ir negalėjau patikėti, kad tai antrą kartą gimdžiusi mama. Jos pilvo priekinė siena buvo tvirta, todėl pilvas greit susitraukė ir jo nebesimatė.

Nėštumo metu moteris gali nepriaugti daug svorio. Moteriai, iki nėštumo turinčiai normalų kūno masės indeksą (KMI), besilaukiant normalu priaugti 10-15 kilogramų. Jei iki nėštumo moters KMI buvo mažesnis negu normalus, 15 kilogramų prieaugis laikomas normaliu.

Kai kurios moterys nėštumo metu atsipalaiduoja, pradeda valgyti už du ar tris, valgo didelėmis porcijomis, riebiai, nejuda, o tik guli. Taip jos priauga daug svorio, nusilpsta jų raumenynas, užkietėja viduriai, gimdymo veikla būna silpna, po gimdymo sunku atgauti prieš tai turėtas formas.

Nuomonė

Profesionalios bėgikės sesės Milda ir Monika Vilčinskaitės:

Viena iš sesių jau sūpuoja mažylį, kita dar laukia. Milda nėštumo metu priaugo 11–12 kg, Monika priaugtą svorį vis dar skaičiuoja.

„Sporto neatsisakėme viso nėštumo metu, tačiau judėdavome pagal savijautą. Bėgiojimą žymiai sumažinome po penkto nėštumo mėnesio, tačiau iki pat nėštumo pabaigos intensyviai vaikštome, einame į baseiną, atliekame neintensyvius pratimus sporto salėje.

Gulėti lovoje naudinga tik tada, jei tai rekomenduoja gydytojas, kai bloga savijauta, jaučiamas nuovargis ir atrodo, kad naudingiau pagulėti nei būti fiziškai aktyviai.

Seniai paneigtas mitas, kad nėštumo metu reikia valgyti už du, tačiau dabar mes sau kartais leidžiame daugiau pavalgyti nei reikėtų“, – viena per kitą kalba sesės.

Abi sportininkės yra vieningos nuomonės, kad fizinis aktyvumas nėštumo metu yra būtinas, ypač, jei nėščioji prieš tai intensyviai sportavo. Nėščiosioms judėjimas reikalingas geresnei nuotaikai ir sveikatai palaikyti, reguliuoti svorį, taip pat tam, kad greičiau pavyktų atgauti prieš tai turėtas kūno formas po gimdymo.