Be Lietuvos ir Maltos rinktinių dvikovos, ketvirtadienio vakarą buvo sužaistos dar aštuonerios Europos zonos atrankos varžybų rungtynės.

Sudėtingą pergalę iškovojo būsimieji Lietuvos rinktinės varžovai anglai. F grupės rungtynėse namuose jie triumfavo tik per pridėtą laiką, kuomet pergalingą įvartį 94 min. įmušė Harry Kane‘as.

Tiesa, kelialapį į čempionatą Rusijoje į savo kišenę anglai būtų įsidėję ir lygiųjų atveju, kadangi kitose grupės rungtynėse jiems parankią pergalę iškovojo Škotija. Škotai namie 1:0 palaužė slovakus ir tęsia kovą dėl antros vietos grupėje, kuri leistų tęsti kovą papildomame atrankos etape. Įvartį 89-ąją minutę į savo vartus įsimušė Martinas Škrtelis.

Po šios pergalės škotai aplenkė slovakus turnyrinėje lentelėje ir pakilo į antrąją vietą. 17 taškų turintys škotai paskutinį mačą žais prieš slovėnus, o 15 taškų turintys slovakai – prieš Maltos futbolininkus.

C grupėje pirmąją vietą užsitikrino Vokietija, kuri išvykoje 3:1 nugalėjo Šiaurės Airiją. Visgi pastaroji komanda pernelyg liūdėti irgi neturėtų – ji grupėje tikrai finišuos antra ir varžysis papildomame atrankos etape.

Tuo metu E grupėje situacija kur kas painesnė. Lenkijos rinktinė ketvirtadienį kiek anksčiau sužaistose rungtynėse 6:1 sutriuškino Armėniją, tačiau įsidėti kelialapio į kišenę lenkams neleido rezultatas Juodkalnijoje, kur Danija 1:0 palaužė vietos futbolininkus.

Visgi lenkams trūksta visai nedaug. Kad užimtų pirmą vietą grupėje, paskutinėse rungtynėse sekmadienį jiems namie tereikia sužaisti lygiosiomis su juodkalniečiais.

Visi rezultatai

C grupė

Šiaurės Airija 1 – 3 Vokietija

2' Sebastianas Rudy [0-1]
21' Sandro Wagneris [0-2]
88' Joshua Kimmichas [0-3]
90' Joshas Magennis [1–3]

San Marinas 0 – 8 Norvegija

8' Davide'as Simoncini [0-1] - į savus vartus
14' Joshua Kingas [0-2] - iš 11 m
17' Joshua Kingas [0-3]
40' Mohamedas Elyounoussi [0-4]
48' Mohamedas Elyounoussi [0-5]
59' Ole Kristianas Selnaesas [0–6]
68' Mohamedas Elyounoussi [0–7]
87' Martinas Linnesas [0–8]

Azerbaidžanas 1 – 2 Čekija

35' Janas Kopica [0-1]
55' Afranas Ismailovas [1-1] - iš 11 m
66' Antoninas Barakas [1-2]

Turnyro lentelė
(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

Armėnija 1 – 6 Lenkija

2' Kamilis Grosickis [0-1]
18' Robertas Lewandowskis [0-2]
25' Robertas Lewandowskis [0-3]
39' Hovhanesas Hambardzumianas [1-3]
58' Jakub
as Blaszczykowskis [1-4]
64' Robertas Lewandowskis [1-5]
89' Rafalas Wolskis [1-6]

Juodkalnija 0 – 1 Danija

16' Christianas Eriksenas [0-1]

Rumunija 3 – 1 Kazachstanas

33' Constantin Budescu [1-0]
38' Constantin Budescu [2-0]
73' Claudiu Keseru [3–0]
82' Baurzhanas Turysbekas [3–1]

Anglija 1 – 0 Slovėnija

90' Harry Kane'as [1–0]

Škotija 1 – 0 Slovakija

89' Martinas Škrtelis [1–0] - į savus vartus

Malta 1 – 1 Lietuva

23' Andre Agiuso [1-0]
53' Vykintas Slivka [1-1]