Kovą dėl vietos ketvirtfinalyje lietuviai pradėjo 4:0, tačiau netrukus graikai ėmė vieną po kito siųsti taiklius metimus į Lietuvos rinktinės krepšį ir įpusėjus kėliniui pirmavo jau 15:9. Lietuviams krepšys buvo tarsi užsirišęs, o tuo pasinaudoję Graikijos krepšininkai antrajame ketvirtyje šovė į priekį 28:17.

Sukandę dantis D. Adomaičio auklėtiniai kabinosi į rungtynes, jiems pavyko sumažinti skirtumą iki 29:32, tačiau klaidos ir netaiklūs metimai vėl leido varžovams atsiplėšti. Įpusėjus rungtynėms deficitas buvo 7 taškai (30:37).

Didžiausia duobė lietuvių laukė po didžiosios pertraukos. „Iššovęs“ Kostas Sloukas truktelėjo Graikijos rinktinę į priekį ir per 6 minutes komandas jau skyrė praraja – 16 taškų (38:54).

Po minutės pertraukėlės Lietuvos rinktinė pradėjo stotis po nokdauno ir didino tempą. Traukti stringančią „žalią mašiną“ ėmėsi M. Kuzminskas ir M. Kalnietis. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui D. Adomaičio auklėtiniams pavyko sumažinti skirtumą iki 54:63.

Dar didesnio šanso mūsų šalies ekipa sulaukė įpusėjus paskutiniam ketvirčiui, kai Marius Grigonis pataikė tritaškį, o nuo baudų metimo linijos Edgaras Ulanovas apkirpo skirtumą iki 4 taškų (59:63). Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti lietuviams. Graikai šventė pergalę, o Lietuvos rinktinei Europos čempionatas baigėsi.

Europos krepšinio čempionate paaiškėjo pirmos keturios ketvirtfinalio dalyvės

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas – 20 (5/6 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 4/4 baudos), Jonas Valančiūnas – 13 (15 atk.k.), Mantas Kalnietis – 11 (7 rez.p., 4 klaidos), Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis – 7, Jonas Mačiulis – 5, Donatas Motiejūnas – 1, Adas Juškevičius, Artūras Milaknis, Artūras Gudaitis – po 0.

Graikija: Kostas Sloukas – 21 (2/7 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Nickas Calathesas – 14 (6 rez.p.), Ioannis Bourousis (8 atk.k.) ir Kostas Papanikolaou – po 11, Georgios Printezis – 8, Thanasis Antetokounmpo – 5, Georgios Papagiannis – 4, Nikos Pappas – 3.

Statistika. Lietuva – Graikija

Dvitaškiai: 16/31 (52 proc.) – 19/40 (48 proc.)

Tritaškiai: 6/24 (25 proc.) – 11/24 (46 proc.)

Baudos: 14/15 (93 proc.) – 6/11 (55 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 20

Klaidos: 13 – 7

Perimti kamuoliai: 3 – 7

Blokuoti metimai: 1 – 3

Pražangos: 18 – 20

Primename, kad pirmame aštuntfinalio mače šeštadienį Slovėnija 79:55 pranoko Ukrainą ir laukia Latvijos bei Juodkalnijos susitikimo baigties.

Antrose rungtynėse šeštadienį prancūzai netikėtai nusileido Vokietijos krepšininkams 81:84. Ketvirtfinalyje Chriso Flemingo auklėtiniai susigrums su Ispanijos arba Turkijos rinktine.

Trečioje aštuntfinalio dvikovoje Italija nesunkiai 70:57 įveikė pakiliai grupės etape rungtyniavusius suomius ir ketvirtfinalyje žais su Serbijos ir Vengrijos rinktinių dvikovos nugalėtoja.